GEZEGEN SAATLERİ

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Web sitesi
www.imasibrahim.com
yıdız.jpg
Klasik astrolojiye göre son şeklini almış olan gezegen saatleri uygulamasının orijini Arap astrolojisine dayanır. Geçmişin hatta asırlar öncesinin çok önemli mutasavvıf alimleri tarafından tespitleri, denemeleri ve uygulamalarıyla tecrübe edilmiş ve kitaplarına aktarılmıştır. Bu konudaki en detaylı ve derin bilgiler Muhyiddin Arabi ve İbrahim Hakkı Erzurumi’ inin eserlerinde yer alır.
Bu konu ile ilgili olarak, değerli İslam Alimi ve Tasavvuf ehli; Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz.’leri «MARİFETNAME» isimli çok değerli eserinde, 7 gezegenin gün boyunca olan etkilerinden bahsederek özetle şöyle anlatır…
“Gezegenlerin açıklanan sıfatlarının, hallerinin kendilerine mahsus saatlerde beden ve ruhlara yaptıkları gizli; görünmez tesirleri vardır.”
Yedi gezegenin sıra ile ve saat be saat yeryüzün de yaptıkları tesirleri tesbit edilmiştir. Bu tesirleri nazımla ifade ediyoruz.”
Gene bu konudaki bilgileri, aynı kitabın «Manzume» adlı bölümünde...​

Ekli dosyalar

• BURÇLAR VE GEZEGENLER.png
    BURÇLAR VE GEZEGENLER.png
    71.9 KB · Görüntüleme: 66
  • GEZEGENLER.png
    GEZEGENLER.png
    47.9 KB · Görüntüleme: 64
  • GEZEGEN SAATLERİ.png
    GEZEGEN SAATLERİ.png
    149.3 KB · Görüntüleme: 75
Moderatörün son düzenlenenleri:

sibug

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Allah razı olsun hocam, çok güzel açıklama olmuş. bu konuda benim android telefonda kullandığım bir uygulama var, bütün bu saat ve gün gezegen bilgileri özellijler ve bir çok şey daha var. program hangi saatte hangi günde olduğumuzu, ve o saatin bitimine nekadar kaldığını, anlık gösteriyor. bütün saatler ve ileriki günlerin saatleri de heran gözünüzün önünde oluyor. arabi saat değişimlerinde uyarı veriyor. ben çok beğenerek kullanıyorum, bilmeyen arkadaşlar varsa tavsiye ederim. ücretsiz markrtten indirebilirsiniz. "yıldız saatleri. astroloji"

Celil

SMS Onaylı
Normal Üye
Allah razı olsun emeğinize sağlık. :)

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.