Zikir

İbrahımm

SMS Onaylı
Normal Üye
Allah'ı zikretmek için gerekli önlemler ve bilinmesi gerekenler nelerdir ?

İslamiyeti benimseyeli çok yakın bir zaman da oldu. Herkes gibi monoton bir hayat yaşayan kimlik de müslüman, yaşantı şeklinde ise Yaratıcının varlığını kabul edip dinini yaşamayan bir insandım. Rabbim bana hidayet etti ve Şükürler olsun ki şu an daha hayat doluyum..

Benim çok merak ettiğim ve yapmayı da çok istediğim bir konu olan, en güzel isimlere sahip olan Rabbimin Esma'larını zikretmek. Kafamı karıştıran ise forumda okuduğum bir kaç metin.

1-) Esmaları farz namazından sonra mı çekmek gerekiyor

2-) Esmalara başlamadan önce yapılması gerekenler neler

3-) Esmaların ebcet değerlerini nasıl buluyoruz ? Örn; Rahman esmasının değerini, bu değerinde bırakmak gerekir mi ? İlk başlayanlar için bir sınırlama olmalı mı ?

4-) Esmaların ruhanilerini iyi işlerde yardımcı olarak istemek, Esmalara nasıl başlamalıyız,nasıl bitirmeliyiz..

5-) Esmaları okurken bir işle meşgul olunmalı mı, yoksa sessiz sakin bir köşede mi olmalı. ( Esma zikirlerine devam ederken nasıl bir üslupla yapılmalı)

6-) Esmalara devam ederken bir kaç kişiden duyduğum seni rahatsız ederler, bu konuda alim değilsin yapma demeleri doğru mu ?

7-) Esmalar için bir tarikatta bulunmak şart mı ? Herhangi bir tarikata bağlılığım yoktur. Tarikata karşı değilim yanlış anlaşılmasın. Hayatını 25inden sonra değiştirince bazı şeyler zor oluyor.

:cool: Geçen 2 yıllık dönemde bazı varlıklara karşı sorunlar yaşadım beni çok yıprattılar. Allaha hamdolsun ki Rabbimin merhameti ile yeniden ayağa kalkdım. Bunları yaşarken ortaya bir and koyup intikam almayı kendime hedef koymuştum.

Esmalara başlarsam bana zarar vermemeleri için ne yapmalıyım.

9-) Esmalara devam edersem, bana zarar veren bu varlıklara karşı "and"ımı yerine getirip onları kahredebilir miyim ???

10-) Esmaların hangisinden başlamalı, esmaları zikrederken nasıl zikrederiz
Örn;" Ya Rahman" bunun sonuna bir şey eklenmeli mi ?

Cevap verenden, derdimizi dert edilene de Rabbim tüm dert ve sıkıntılarını gidersin inşallah...

sibug

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Mubarek, niyetin hak inşallah. niyetine intikam gibi nefsani duyguları karıştırıp niyetinin halisliğini bozanlarda yine intikam almaya çalıştığın suflilerin başı. düşmanı iyi tanımak getek, onlar için insanı bir milimetre geriletmek kazançtır ve bunun için çalışırlar. burada insanın hangi makamda olduğu farketmez, alim için yemeğe tuzla başlama sünnetini unutturmak avam bir kişiye harama baktırmak veya dünyalık yaşayana zina ettirmek şeytan için hepsi aynı kazançtır, bu bir milimetreleri arka arkaya toplayarak insanları metrelerce yollarından saptırırlar. çalışma yöntemleri budur. itikadı iyi birine kalkıp zina ettirmeye çalışmaz, zaten onun zina yapmayacağını bilir ve o şekilde zaman kaybetmez. damlaya damlaya göl olur derler ve geriye doğru giden her bir milimetreyi yaptırtmaya çalışırlar. şimdi sendeki bu halis niyetede aynı şekilde mudahale ederler, birazcık bozsa yeter çünkü o Allahı tanır. Eğet kul Allaha tam niyetle bir adım atsa Allah ben ona on adım atarım diyor. şeytan kulun bu faydayı kazanmasını engellemek için ne yapar örneğin niyetini bozarki, sen Allaha tam niyetle yönelmemiş olasın ve Allahda sana yardım etmesin veya eksik hisse alasın. Her işte niyet şarttır niyetsiz amel olmaz olursa beklenen fayda sağlanmaz. Gavsımız derki bir odadan bir odaya bile geçerken niyet ettim Allah rızası için mutfağa gitmeye gibi niyet söylemek gerekir. Şimdi öncelikli olarak sen niyetini düzeltmelisin, gerçekten Allahı istiyosan bırak intikamı falan, Allahla uğraş ona yaklaş. şeytanlar sufliler falan boşver onlara büyüklerimiz haddini bildirir. ilerde sende iyi bir askersen kabiliyetliysen zaten büyükler senide donatır cepheye çağırırlar. Niyet cephede savaşmak değil doğru safa geçmek ve bu ordunun senide koruyacağına tam inanmaktır. şüpheleri içinden sök at. şüpheyle yapılan iş tutmaz. sorularının hepsinin cevabı tarik olmakla cevap bulur. Gerçekten Allahı istiyorsan niyet et istihare namazı kıl ve Allahtan sana bir işaret bir tarikat bir yol göstermesini iste. Halis niyetler cevapsız kalmaz Allahualem.

İbrahımm

SMS Onaylı
Normal Üye
Düşünce ve fikirleriniz benim için çok değerlidir. Yanlış bir istek olabilir benim ki doğru. Lakin bu konuda insanları sömüren bu varlıklarla iş birliği yapanları gördükçe delirmemek elde değil. Dediğiniz gibi, bu işin ehli o alana bizi savaşçı olarak dahil edene kadar imanı güçlendirmek gerekir.

Niyetimi Allahın rızasını kazanmak olarak değiştirmekde görünen o ki fayda var. Doğru yol üzerinden sünnet çemberi içinde kalmayı gayet edinmek lazım.

Bir gün inşallah Allahın ilmi ve kudredi ile bu ilme vakıf olmayı çok isterim.

sibug

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
inşallah, bizim de niyetimiz bu ilme vakıf olmak. onun için burdayız. hocalarımızın izindeyiz. bu ilimde en tehlikeli yanlış iş kargayı kılavuz edinmek. çok şükür niyetimiz düzgünki Allah bizi burdaki hocalarımızın etrafında topladı, Elhamdilillah.

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Web sitesi
www.imasibrahim.com
allahınn isimlerini zikretmek için zaman mekan önem değildir
esma zikirleri genellikle manevi nefis çalısması yapmıyorsanız sayı olmadan yapmanızı tavsiye etmem
esma zikirleri öyle sayı olkumakla hemen görevli gelmez
görevliler okumak ıle gelmez
nefis terbiyesi olmadan gelmezler beden mekan temızlıgı de şarttır.

Esmaul husna dan uzaklaştırmak için musllat gelir sizi rahatsız eder gibi yazılar insanları allahın ismi celilesinden uzaklasıtırmak onun feyzınden berekerınden mahrum etmek içindir
Onu yazan siteler genelde medyum sitesi veya büyü işleri ile uğraşan sitelerdir. ve amaçları hristiyanlık ve yahudiliğe hizmet etmektir.

ESMAÜL HÜSNA OKUMAKTAN KORKMAYIN

RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN İNŞALLAH.

İbrahımm

SMS Onaylı
Normal Üye
Kafamdaki tüm sorulara cevap buldum hocam teşekkür ederim, Esmanın güzelliği ve rabbimin merhamedine nail olmak dileğiyle. Bizleri de bilgilendirdiğiniz için size bu ilmi vakıf kılan Allaha hamdolsun. Rabbim sayınızı ve ilminizi arttırsın sizi de bu varlıkların şerrinden koruyup emin kılsın. Amin

Kevser

Normal Üye
Allah razı olsun.İnsan böyle güzel yazılar okudukca dahada cesarettenib hevesleniyor.

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.