Sorun Çözüldü Safran mürekkebi

ALCATRAS

SMS Onaylı
Normal Üye
Sorum yanıt vermeye çalışan herkese teşekkur ederim

Gecenlerde birinden dubaiden safran aldırdım birine bana dedigine göre safran suya eklendiginde altin rengini aliyormuş biraz suya attı ve aynen zeytin yagı gibi parlak bi renge sahip oldugunu gördüm resimi ekliyecegim becerebilirsem?
Neyse asıl sorun şu safrana kırmızi rengini ne veriyor acaba bögürtlen felan mı koyuyorlar dogal meyvelerden?cevaplarsaniz sevinirim?

günün birinde bi ustad ile tanışmıstım bana 7 çesit safran kulllandıgını söyledi beni sevmisti bana yeni yaptıgi safran mürekkebini gösterdi.tabi bi şey herkez kendi mürekkebini kendi yapar

Selametle

Ekli dosyalar

• IMG-20200511-WA0013.jpg
    IMG-20200511-WA0013.jpg
    33.9 KB · Görüntüleme: 19
Moderatörün son düzenlenenleri:

Günay Hoca

كُنْ فَيَكُونُ
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
SMS Onaylı
@günay hocam daha tanışmadık lakin yardımcı olursanız sevinirim bu
Safran mürekkebi gerçek rengi hardal sarısı rengini alır mürekkep hazırlanırken kafur misk amber Gülsuyu gibi malzeme ler eklenir doğal gıda boyası da koyulabilir şimdi gelelim hazırlanışına hakiki Gül suyu ile kaynatılıp beklemeye alınır ve bu arada üzerine okuma yapılır yani ilim icazet sahibi olmayan bir kişinin hazırladığı mürekkep kullanırsın fakat mürekkebin dışına çıkmaz etkisi olmaz bu işlemde de aynıdır şimdi herkes kendini ameliyat etmeye kalksa doktora ne hacet bilmem anlatabildim mi

ALCATRAS

SMS Onaylı
Normal Üye
Safran mürekkebi gerçek rengi hardal sarısı rengini alır mürekkep hazırlanırken kafur misk amber Gülsuyu gibi malzeme ler eklenir doğal gıda boyası da koyulabilir şimdi gelelim hazırlanışına hakiki Gül suyu ile kaynatılıp beklemeye alınır ve bu arada üzerine okuma yapılır yani ilim icazet sahibi olmayan bir kişinin hazırladığı mürekkep kullanırsın fakat mürekkebin dışına çıkmaz etkisi olmaz bu işlemde de aynıdır şimdi herkes kendini ameliyat etmeye kalksa doktora ne hacet bilmem anlatabildim mi
Teşekkürler talebelik merakı işte :)

KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.