Peygamber Efendimiz yada Ölen Bir Kişiyi Rüyada Görmek

Hukar-07

Abukan
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Katılım
21 May 2018
Mesajlar
426
Bu İşlem Ne İçin Yapılır
İstenilen kişiyi rüyada görmek
Bu İşlemin Zamanı
Uygulama içinde bahsedilen zamanlar
Bu İşlemin Tütsüleri
Yok
Bu İşlemi Tecrübe Eden
Yok
Bu İşlemin Kaynağı
İmamı Caferi Sâdık - Havvâssu'l-Kur'ân
İmâm-ı Cafer Sâdık Hazretleri Havvâssu'l-Kur'ân isimli kitabında buyurdu: "Bir kimse yatsı namazından sonra hiç yüzünü kıbleden çevirmeden kalkıp iki rekat hacet namazı kılıp namazdan sonra yine yüzünü hiç kıbleden çevirmeden 1000 defa Efendimiz Hazretlerine salevat-ı şerife okuyup ardından 1000 defa Kevser sure-i celilesini okuyup Cenab-ı Hakka iltica etse elbette, hiç şüphesiz rüyasında Efendimiz ﷺ'i veya dilediği kimseyi görür ve halinden haber alır. Bu amel tecrübe olundu.

Yine Câfer-i Sâdık Hazretleri buyurdu: "Bir kimse güneş batarken 100 defa Kadr sure-i celilesini okusa, akşam namazını kılıp sonra 100 defa daha bu sure-i celileyi okusa o gece rüyasında Efendimiz ﷺ'i görmek nasib olur.

Bir kimse her hangi bir arabi ayın ilk Cuma gecesi gusül edip, 12 rekat hacet namazı kılsa, her rekatta Fâtiha-i şeriften sonra 1 defa Müzemmil sure-i celilesini okusa, selam verdikten sonra Efendimiz ﷺ'e 1000 defa salevat-ı şerife okusa, sonra yatıp uyusa elbette ve elbette rüyasında Peygamber efendimizle müşerref olur, her türlü haceti reva olunur.
 
Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.