Peygamber Edendimiz Hz Aişe annemiz ile 9 yaşında mı evlendi

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Web sitesi
www.imasibrahim.com
Peygamber Efendimiz s.a.s sözde hz Aişe annemiz ile 9 yaşında evlendiğini (vahhabilere göre )baz alıp pedefoliyi magrifet sanan ve onu öven onun hakkında fetva verenler varmış İstersen bin yılın alimi olsun.

Bunu diyen hz İsa aleyselamın Zülkifl'in Çocuğu diyen hristiyanlardan ve Lut aleyselamın kendi Kızları ile zina yaptığını diyen yehudilerden hiç bir farkı yoktur.

Hz Muhammed SAS ile aişe annemizin 9 yaş muhabbeti şöyledir.

Aişe annemiz Suudi ve Arap kayıtlarına göre 9 yaşında sayılmaktadır. Bu tamamen doğrudur.

Lakin altını çizerek diyorum. O dönem arabi kayıtlarında genç kızlar hayız(adet,Regl) olmayana kadar yaş sayılmıyor. Direk çocuk sayılıyordu. Hayız olduğu yıldan itibaren yaş 1 sayılıyordu. Bu durum o dönem arap yarım adasında ki kadınlarda ki yaş belirleme metodu idi.

[SVGSUCCESS]
Lakin altını çizerek diyorum. O dönem arabi kayıtlarında genç kızlar hayız(adet,Regl) olmayana kadar yaş sayılmıyor. Direk çocuk sayılıyordu. Hayız olduğu yıldan itibaren yaş 1 sayılıyordu. Bu durum o dönem arap yarım adasında ki kadınlarda ki yaş belirleme metodu idi.
[/SVGSUCCESS]

Şimdi hz Aişe annemiz 12 yaşında hayız olsa arabi kayıtlara göre 9 eklense 12+9=21 eder.

En kötü ihtimal 19 diyelim ama Aişe annemiz bizim bildiğimiz 9 yaşında değildi.

Bunu 9 yaşında evlendi diyen yahudilerin kurduğu vahhabi mezhebi bunları da destekleyen sözde islam adı altında ki vahhabi kökenli bariz şerefsizlerdir.

Ne kuran ve hadis ne de sünnet pedefoliyi çoçukları istismarını kabul etmez. Direk red eder.

Bunu islam kisvesi altında sunan diyenlere de lütfen din açısından itibar etmeyiniz isterseniz bin yılın alimi olsun. Bariz şerefsizlerdir bunlar...

Son düzenleme:

Tuna

Normal Üye
Peygamber Efendimiz s.a.s sözde hz Aişe annemiz ile 9 yaşında evlendiğini (vahhabilere göre )baz alıp pedefoliyi magrifet sanan ve onu öven onun hakkında fetva verenler barmış İstersen bin yılın alimi olsun.

Bunu diyen hz İsa aleyselamın Zülkifl'in Çocuğu diyen hristiyanlardan ve Lut aleyselamın kendi Kızları ile zina yaptığını diyen yehudilerden hiç bir farkı yoktur.

Hz Muhammed SAS ile aişe annemizin 9 yaş muhabbeti şöyledir.

Aişe annemiz Suudi ve Arap kayıtlarına göre 9 yaşında sayılmaktadır. Bu tamamen doğrudur.

Lakin altını çizerek diyorum. O dönem arabi kayıtlarında genç kızlar hayız(adet,Regl) olmayana kadar yaş sayılmıyor. Direk çocuk sayılıyordu. Hayız olan yıldan itibaren yaş 1 sayılırdı. Bu o dönem arap yarım adasında ki kadınlarda ki yaş belirleme metodu idi.

Şimdi hz Aişe annemiz 12 yaşında hayız olsa arabi kayıtlara göre 9 eklense 12+9=21 eder.
En kötü ihtimal 19 diyelim ama Aişe annemiz bizim bildiğimiz 9 yaşında değildi.

Bunu 9 yaşında evlendi diyen yahudilerin kurduğu vahhabi mezhebi bunları da destekleyen sözde islam adı altında ki vahhabi kökenli bariz şerefsizlerdir.

Ne kuran ve hadis ne de sünnet pedefoliyi çoçukları istismarını kabul etmez. Direk red eder.

Bunu islam kisvesi altında sunan diyenlere de lütfen din açısından itibar etmeyiniz isterseniz bin yılın alimi olsun. Bariz şerefsizlerdir bunlar...
Çok faydalı aagolun

deniz

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Allah razı olsun bu aydınlatıcı bilgiler için bilhassa kızların yaşının bu şekilde hesaplandığını öğrenmiş oldum . Emeğinize sağlık.

Cengiz06

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Allah razı olsun özellikle ataistlerin sık sık dile getirdikleri bir konu. çok kişiyle konuştuk tartıştık bu konuda

yaso

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Bilmediğim bir konuydu, Allah razı olsun... Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ala Ali Seyyidina Muhammed... Rabb Teala Efendimiz'e (S.A.V) dil uzatanları kahr-u perişan etsin İnşaAllah... bizleri de intikamına memur eylesin İnşaAllah...

eacry

Normal Üye
Selamün aleyküm yeni üyeyim. Sitenezdeki ilmi konular hakkında Fazla bır bilgim yok demiyecem hiç bilgim yok. 9 yaş olayını biliyordum vahhabilerin uydurdugunuda biliyordum ancak bu şekilde bilmiyordum. Açıklamalar kıymetli. Allah iman sahipleri olan doğruların yardımcısı olsun.

O

Olyam

Yasaklanmış Üye
Teşekürler hocam bizi bilgilendirdiginiz icin sizleri yuce Allahim korusun iftiracilardan sizleri korusun dusmanlardan sizleri korusun.Amin.

Mehmet0404

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Bu bilgiler tamamıyla gerçektir maalesef Alpaslan kuytul 9 yaşında diyerek birçok insanın aklını karıştırdı yazık ve binlerce insan bunun peşinde gidiyor

sibug

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Allah razı olsun hocam, çok güzel açıklamışsınız, bu konuyu gercekten istismar eden çok vardı. şimdi sayenizde onlara gerektiğinde cevap verebileceğiz. Allah sizinde bizimde ilmimizi arttırsın.

Zamane

SMS Onaylı
Normal Üye
Allah razı olsun açıklama için,o kadar çok cahil var ki bu konuyu bilmek lazım.

ozunu

SMS Onaylı
Normal Üye
bu gerçekten önemli bir bilgi, islam ve Peygamberimiz ile ilgili cevap veremediğimiz bir sorundu

muharrem

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
özellikle deist ateist kesimin sıklıkla dile getirdiği bir çok müslümanların kafalarını çelişkiye şüpheye düşürdükleri oldu artisi ne kadar gerçekleri anlatalım inanki vicdanları bu kadar kör sağır dilsiz görmedim

fenerium

SMS Onaylı
Normal Üye
neden birçok meslek grubundan kişiler bu yaş hesabının nasıl olduğunu anlatmıyor ?insanlara anlatmak tv de 10 dk sürmez .

muharrem

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
neden birçok meslek grubundan kişiler bu yaş hesabının nasıl olduğunu anlatmıyor ?insanlara anlatmak tv de 10 dk sürmez .
Onu anlatacak kitlemi var güzel kardeşim herkes menfaat peşinde koşuyor şu sözde sosyal medya hocaları nasıl hesab verecekler ahirette yazacak çok şey varda

fenerium

SMS Onaylı
Normal Üye
Onu anlatacak kitlemi var güzel kardeşim herkes menfaat peşinde koşuyor şu sözde sosyal medya hocaları nasıl hesab verecekler ahirette yazacak çok şey varda
Dogru diyorsunuz. Tv de programda evli kadin hoca demeyim meşhur ilahiyatçı ya soruyor. Diyor ki kocam beni dövüyor, kötü davranıyor bosanayim mi hakkım midir. Cevap şu kocana dua et düzeltsin.
Sonra neden kadın cinayetleri arttı.kadınları çocukluktan beri sürekli eze eze bu hallere getiriyorlar. Çoğu alim kadını hayvandan aşağı görürse olacağı da bu. Gene kadın cinayeti haberi gördüm sinirlendim ya

muharrem

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Dogru diyorsunuz. Tv de programda evli kadin hoca demeyim meşhur ilahiyatçı ya soruyor. Diyor ki kocam beni dövüyor, kötü davranıyor bosanayim mi hakkım midir. Cevap şu kocana dua et düzeltsin.
Sonra neden kadın cinayetleri arttı.kadınları çocukluktan beri sürekli eze eze bu hallere getiriyorlar. Çoğu alim kadını hayvandan aşağı görürse olacağı da bu. Gene kadın cinayeti haberi gördüm sinirlendim ya
Kadın cinayetleri artmasının nedeni 6284 sayılı kanunun çıkarılmasında çok büyük etkisi var zaten bu kanunun çıkması toplumdaki aile etrafının dağılmasına yozlaşmasına neden oldu oluyor bu kanun kadının bildiğin silahıdır şahit delil aranmaksızın hayatı karartilabilmekte bir iftirayla içeridesin kim bilir kocası bu sebebten haksız yere cezaevinde yattı ömür boyu nafaka denen saçmalığa para yatiramayipta cezaevi dolaştırılan insan biliyorum cevrede uzuldum yapacak bir şey yok hele bazı kadın milleti yaşamdan soğutur bu feminist midir nedir fıtrata aykırı sistem dengeyi bozuyor. O ilahiyatcilari Rabbim bildiği gibi yapsın sözde bazı alimlerde bunun içerisinde değişen bir şey yok sözde alim hoca ilahiyatcilardan uzak durmak gerekir ben bile bunları görünce ruhum daralıyor kanal değiştiriyorum selametle kalasin

www13

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Allah razı olsun İmas hocam öyle güzel bir bilgi ki, birçok cahil, küfür ehli insanın koz olarak kullandığı bir şeydi.

KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.