Sorun Çözüldü Musallat olan cinler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fenerium

SMS Onaylı
Normal Üye
Sadece gayrimüslim cinler mi insanlara musallat olur? Müslüman olup insanları rahatsiz eden müslüman cinler var mıdır ?

muharrem

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Müslüman olup rahatsız eden cin kardeşlerimizin olacağını sanmıyorum. Ben bu zamana kadar böyle bir şey duymadım görmedim.Ama gayrı müslim veyahut ateist olupta rahatsız edeni var ki bunlar kabilelere göre ayrılır hatta azazilin sağ kolu olupta oldurulemeyen sadece kavrulan kesimi var

askitevhid

T.C Onaylı
Normal Üye
Sadece gayrimüslim cinler mi insanlara musallat olur? Müslüman olup insanları rahatsiz eden müslüman cinler var mıdır ?
Gayrimüslim olanlar zaten bilindiği üzere mevlanın izin verdiği ölçüde musallat olurlar.Müslüman olanların musallatını hiç duymadım.Fakat sabah namazına kaldırma , namaz kılmadığında uyarma namaz vakti geçecek iken bildirme günaha sevk olacak iken uyarma gibi durumların olduğunu kendi tecrübelerim ile biliyorum.Tabiki herşeyin kontrolü Hz Allahta.

En doğrusunu Allah bilir.

Hukar-07

Abukan
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Ben farklı açıdan bakacağım. Müslüman cinlerde bizim gibi nefs sahibi insanlar. Mesela dışarıya sıcak su dökmeyin derler. Sıcak su cinnilerin çocuklarına zarar verebilir. Yavrusu zarar gören cinler Müslüman dahi olsa o kızgınlıkla musallat olamaz mı?

askitevhid

T.C Onaylı
Normal Üye
Ben farklı açıdan bakacağım. Müslüman cinlerde bizim gibi nefs sahibi insanlar. Mesela dışarıya sıcak su dökmeyin derler. Sıcak su cinnilerin çocuklarına zarar verebilir. Yavrusu zarar gören cinler Müslüman dahi olsa o kızgınlıkla musallat olamaz mı?
Mahkemeye sevk edilir durum ayrıntıları ile bakılır şeriatı hüküm ile adalet tecelli eder.

fenerium

SMS Onaylı
Normal Üye
Evet benim de düşündüğüm bu şekilde. Bilmeden zarar verebiliriz. Sonucta goremiyoruz. Anneannem lavaboya kaynar su asla döktürmez. Bunun gibi. Kızgınlıkla musallat olma durumunu bilmiyorum ancak daraltabileceklerini düşünüyorum.

fenerium

SMS Onaylı
Normal Üye
Gayrimüslim olanlar zaten bilindiği üzere mevlanın izin verdiği ölçüde musallat olurlar.Müslüman olanların musallatını hiç duymadım.Fakat sabah namazına kaldırma , namaz kılmadığında uyarma namaz vakti geçecek iken bildirme günaha sevk olacak iken uyarma gibi durumların olduğunu kendi tecrübelerim ile biliyorum.Tabiki herşeyin kontrolü Hz Allahta.

En doğrusunu Allah bilir.
Cok ilginç. Mesela namaz vakti geçince gürültü mü yapıyorlar. Bunu baska birinden de duymuştum

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Web sitesi
www.imasibrahim.com
ATEİST CİN NEDİR YA İLK DEFA DUYUYORZ O KADAR OLAY GÖRDÜK ATEİST CİN GÖRMEDİK. YANILIYORSUNUZ. ALLAHI İNKAR EDEN NE ŞEYTAN NE KABİLESİ NE DE HERHANGİ BİR İFRİT TÜRÜ VARDIR..

İKİ ÇEŞTTİR. MÜSLÜMAN GAYRİ MÜSLÜMANDIR. EKSTRASI YOKTUR.

BUDİST CİNNİ ATEİST CİNNİ BİLMEM NE YOKTUR . HANİF OLAN VE OLMAYAN VARDIR.

UNUTMADAN ŞEYTAN HAKKKIYLA ALLAHI BİLENDİR. İNKAR EDEN DE DEĞİLDİR. O MUHABBETİ BEN BİR ARA ANLATIRIM İNSALLAH.

LÜTFERN BU İNTERNETTE GÖRDÜĞÜNÜZ UYDURMA KURGU OLAN YAPILAN ŞEYLERİ VEYA SÖYLENEN YAZILAN ÇİZİLEN ŞEYLERİN HERSEYİN DOĞRU OLDUGUNA İNANMAYIN.

ŞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM Kİ CİNLER BAZI İNSNALAR KADAR APTAL DEĞİLDİR. (SÖZÜM MECLİSTEN DISARI.)

CİNLERİN MAHKEMESİ ÖYLE SANDIĞINIZ GİBİ HERSEY EVK EDLİR ŞU OLUR BU OLUR BUNLAR UYDURULAN HİKAYELERDİR. O KADAR MAHKEMLİK DURUMLAR OLSAYDI. YER YÜZÜNDE VE GÖK YÜZÜNDE HATTA ALEMI CİNNİA DA CİN KALMAZDI.

LÜTFEN SİZDEN RİCA EDİYORUM.

BU İLİM KONUSUNDA ŞAHSİ YORUMLAR YAPMAYIN ZANDA BULUNMAYIN. ŞU OALABİLİR BU OALABİLİR. DEMEYİN . VARSAYIMLAR BİLE SUİ ZANDIR. SUİ ZANDA HARAMDIR. İSLAM DİNİ HAVAS İLMİ NETTİR KESKİNDİR. YA VARDIR YA YOKTUR.

CİNLER SABAH NAMAZINA KALDIRIR MI SORUSUNA GELİNCE HERKESİ KALDIRMAZ. KALDRIDAN ZATEN NASİP EDEN RAHMANDIR.

GECE NAMAZA KALKMA İSTEYEN KEVSER SÜRESİNİ FATİHA AYETEL KURS,İYİ 11 DEFA OKUYUP ALLAHTAN İSTEYİP DİLEKTE BULUNUR İSELER ALLAHINN İZNİ İLE YİNE UYANDIRILIRLAR. AMA BUNLARI CİNLER YAPTI DEMEKTE SACMA OLUR. SİZ SANARSINIZ Kİ SİZİ CİNLER NAMAZA YADA GÖREVLİLER NAMAZA KALDIRDI . OYSA Kİ NMAZA SİZİ RABBİM DAVET ETTİ....

barisdmn

T.C Onaylı
Normal Üye
Hocam çok doğru söylemiş onun lafının üstüne laf olmaz bırakın cini görevliyi siz Allahtan isteyin gerisine karışmayın sebebide vesileyide yaradan Allahtır bize hamd ve şükür düşer ne oluyorsa Allahın emri ile olur o ol demese nefes alamayız

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Web sitesi
www.imasibrahim.com

Istediğiniz acıdan bakın isterseniz 360 derece döndürün ordan bakın. Hukum hukumdir. Farazi olmaz
Müslüman ise cinni Müsluman ve hanif ise resullah i bilir. Resullah s.a.s amcasını öldüren.vahsiye bile. Merhamet göstermiş. Cinni müslümanlar hak.seriat yolunda biz insanlar gibi bozulmamış bozdrulmamis. Emin ol senin dusundugun zandan bile.cok uzak.
Kasıt olmayan birşey de musalalt olmaz . Ama sen kalkıp orda hic bir sey yok bir sebep yok amac yok keyfi davet edip öldürmeye kalksan o zaman oda kısasa kısas hükmünü kullanır. Ve aile eşrafı şeriatın hükmü nu uygular.

Öyle yapmaz mı etmez mi gibi sui zan olmaz .

Gerçekten bilseydiniz bu kadar sorgulamazdınız.

Sen hiç dervişin ona vuran a vurduğunu gördün mü gerçek dervisten bahsediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.