Sorun Çözüldü Kayıp bir eşyamı bulmak için

Musab34

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Esselamu akeykum
Değerli hocalarım ve site sakinleri hayırlı geceler dilerim bir maruzatım var cep telefonu tamircisiyim 2 adet cep telefonunu kaybettim nereye koyduğumu hatırlamıyorum evde idi en son aylardır aramama rağmen bir çok dua yöntemi uygulamama rağmen bir kaç havas ilmi ile ilgilendiğini söyleyen şahıslardan yardım almama rağmen bir türlü bulamadım telefon sahibine çok mahcup oldum Allah(cc), rızası için yardımı dokunan olursa lütfen yardım etmenizi istirham ederim.

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Web sitesi
www.imasibrahim.com
Esselamu akeykum
Değerli hocalarım ve site sakinleri hayırlı geceler dilerim bir maruzatım var cep telefonu tamircisiyim 2 adet cep telefonunu kaybettim nereye koyduğumu hatırlamıyorum evde idi en son aylardır aramama rağmen bir çok dua yöntemi uygulamama rağmen bir kaç havas ilmi ile ilgilendiğini söyleyen şahıslardan yardım almama rağmen bir türlü bulamadım telefon sahibine çok mahcup oldum Allah(cc), rızası için yardımı dokunan olursa lütfen yardım etmenizi istirham ederim.
ÖNCELİKLE SELAM ALEYKUM KAYIP EŞYA VS İÇİN ÖNCELİKLE MEDYUM CİNCİ VS İLERDEN VAZGEÇMEN LAZIM

KAYIP EŞYA KONUSUNDA BİLGİ ALINMAZ. ÇÜNKÜ CANLI DEĞİL RUHU YOK. RUHU OLMAYANLARA YAPILAN BAKIM TAHMİNDİR.

BUNUN İÇİN EN SAĞLAM YÖNTEM ABDEST ALIP İSTİHAREYE YATACAKSIN. ÇÜNKÜ BUNU SENDEN DAHA FAZLA İSTEYEN OLMAYCAGI ICIN İSTİHARE DE HERKES GÖRMEZ. KİMSE İKİ TELEFON İÇİN İSTİHAREYE YATMAZ. ONDAN DOLAYI KENDIN YATACAKSIN.

HARİCİNDE ESYA BULMADA MEDET ALLAHTANDIR. BAŞYA YERDE ARAMA.

SAYGILARLA

Musab34

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Aleykum Selam hocam çok teşekkür ederim cevabınız için saygılarımla

selahattin

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Bendeki notlarımdan aktarıyorum. Eminim faydası olur kardeşim..

KAYIP BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA

Hz. Ömer (ra)'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur:

Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:

اَللَّهُمَّ رَبَّ الضّآلَّةِ وَهَادِىَ الضَّآلَّةِ رُدَّ عَلَىَّ ضآَلَّتِي بِقُدْرَتِكَ وَسُلْطاَنِكَ فَاِنَّهَا مِنْ فَضْلِكَ وَعَطَاءِكِ

"Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."

ANLAMI:

"Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir." (Bostanu'l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün yirmi beş kere, "Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …" duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

İlmiseven

Normal Üye
@Musab34 birkaç ay önce bende telefonumu kaybetmiştim, nerden okudum hatırlamıyorum ama şöyle yaptım 2 rekat Allah rızası için namaz kılıp 1 fatiha 3 ihlas okuyup başta sevgili peygamberimizin ruhuna ve ailesine, islam için şehit düşmüşlerin ruhuna ve Abdülkadir Geylani Hazretlerinin ruhuna bağışlayıp Allah'tan diledim , 2 saate kalmadan telefonumu bulmayı nasip etti Allah.
hiç kimse ile konuşmadan taze bir abdest al,yatarken
1 fatiha
1 ayetel kürsi
3 ihlası şerif
1 felak
1 nas
suressini okuyup,okuduğun duaları şu evliyalarınruhlarına hedi edip sağına yatıp uyu
üveysül karani,ebu ihsak rumi,caferi sadık,abdulkadir geylani, ömer ibni muhammed mehadi, şeyh marufu kerhi,suheybi rumi hz.
bahsettiğiniz istihare yöntemi bu olabilir belki

Musab34

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Çok tşk tecrube edecem inşallah ihlaslı bir şekilde yaparsam bulurum

SoKaKSaKiNi

SMS Onaylı
Normal Üye
InsALLAH kayip olan telefonunu bulursun ve bizlerle paylasirsin nasil ne sekilde niyet ettigini.

KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.