Kamerin (ay'ın ) konaklarını bilme hesaplama

Şenol hoca

Yönetici
Site Sahibi
Site Modaretorü
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Normal Üye
kamerin hangi ayda hangi konakta olduğunu bilmek için aşağıda ki tablodan bakıp görebiliriz tabloda günümüz (ocak,şubat,mart...... aralık) ayın isimleri olan miladi takvim isimleri verilmiştir fakat günler kısmı arabi aylara göredir mesela bu gün 25.03.2020 çarşamba bu gün ay takvimde yani arabi takvimde hicri 1 şaban 1441 dir buna göre ay hamel burcundadır yani koç burcunda koç burcunda olan kamerin konağıda şarteyn ve butayndadır buna göre arabi ayların 1.indeyiz o zaman kamer (yani ay) ....şarteyin konağındadır ...
tablo buradadır
inşallah ileride bunun hesaplanmasını da detaylı olarak yazarım

1627

1628

1629

Ü

Üye silindi 2093

Yasaklanmış Üye
şu an ay hangi menzilde.tam acıklayabilcek biri varmı

Şenol hoca

Yönetici
Site Sahibi
Site Modaretorü
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Normal Üye
yorulcak bişey yokki düzgünce cevap verebilirsiniz.ögrenmeye calışıyoruz.zor geliyosa cevap yazmayabilirsin
kardeşim burada yanlış anlaşılacak bir durum yok miladi takvime bak yukarıda verdiğim gibi hicri yani arabi aylara bak arabi ayların kaçında isek ona göre gelip hicri takvime bak ve güneş burcuna bak o buçta hangi konak varsa ve arabi ayların kaçına geliyor ise ve bu arabi aylarda hicrinin kaçındaysa ona göre hesap edersin mesela bu günü alalım 16.04.2020 miladi bunun karşılığı ise 23 şaban 1441 dir yani arabi ayın 23'ü hemen yukarıda ki takvime bakarız arabi ayın 23'ü nisan 16'ya denk geliyor buda kova burcunda kova burcunda ise ayın suud ve ahbiye konağı vardır buda ayın ilk konağı olan suud konağındadır bu kadar basit bizim bu şekilde verdiğimizi hiç kimse vermez kıymetini bilin

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Web sitesi
www.imasibrahim.com
yorulcak bişey yokki düzgünce cevap verebilirsiniz.ögrenmeye calışıyoruz.zor geliyosa cevap yazmayabilirsin
Ben nasıl cevap vereceğimi sizden öğrenecek değilim. ben size cevap vermek zorunda da değilim. Rahatsız oldu iseniz yapacak birsey yok biz burda birşey öğretmek zorunda değiliz.Bilgi amaçlı konu paylaşışırız. Öğretmek açmaçlı değil... Yapın edin diye ddeğil... açık açık yazan şeyleri sormanız birşey bilmediğinizi gösteririr . kalkıpta size sıfırdan bu işi anlatamayız...

yarın birgün eksik yanlış ögrecenceksiniz işlem yapacaksınız. sonra da bu siteden bunu ögredim böyle oldum. şöyle oldum demenizin önüne geçiyorum.

Bu işlerde saati zamanı bilmeyen uygulama yapmaya kalkmasın. bu işler basit işler değil...
Kılıçtan keskindir. Birseyi eksik veya yanlış yaparsan işlem ya çalışmaz. Yada ters teper.
HAvas ilminde hataya yer yoktur....

O yüzden saatleri bilmeyenin bu işi yapmasıda uygun değildir. Öğrenmek için bakarsın ayrı ama yapmaya kalkarsan başına iş açarsın...

Dua okuya bilirsin Kuran okuya bilirsin esma ül hüsnada Bunlardan asla zarar gelmez ama havas ilminde işler basit değil....

Bu sana değil bu işi bilmeden yapan kim olursa olsun tepkimdir...

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 2093

Yasaklanmış Üye
kardeşim burada yanlış anlaşılacak bir durum yok miladi takvime bak yukarıda verdiğim gibi hicri yani arabi aylara bak arabi ayların kaçında isek ona göre gelip hicri takvime bak ve güneş burcuna bak o buçta hangi konak varsa ve arabi ayların kaçına geliyor ise ve bu arabi aylarda hicrinin kaçındaysa ona göre hesap edersin mesela bu günü alalım 16.04.2020 miladi bunun karşılığı ise 23 şaban 1441 dir yani arabi ayın 23'ü hemen yukarıda ki takvime bakarız arabi ayın 23'ü nisan 16'ya denk geliyor buda kova burcunda kova burcunda ise ayın suud ve ahbiye konağı vardır buda ayın ilk konağı olan suud konağındadır bu kadar basit bizim bu şekilde verdiğimizi hiç kimse vermez kıymetini bilin

sagolun hocam

Yasemin06

SMS Onaylı
Normal Üye

Çokk güzel anlattınız, Allah milyon kere razı olsun sizdenn....

Ü

Üye silindi 2093

Yasaklanmış Üye

hocam kusura bakmayın yine soruyorum ama ikinci resimde örneğin ayın 26-27-28 i hut yani kamerin balık burcunda oldugunu gösteriyor.ama ilk resimde sadece ayın 26 ve 27 sinin balık burcunda oldugunu gösteriyor.ilk baştaki resmemi bakalım sadece.dogru olan omudur?

Şenol hoca

Yönetici
Site Sahibi
Site Modaretorü
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Normal Üye
hocam kusura bakmayın yine soruyorum ama ikinci resimde örneğin ayın 26-27-28 i hut yani kamerin balık burcunda oldugunu gösteriyor.ama ilk resimde sadece ayın 26 ve 27 sinin balık burcunda oldugunu gösteriyor.ilk baştaki resmemi bakalım sadece.dogru olan omudur?
ilk resim

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.