Dua İsmi Azam

C

crooyun

Yasaklanmış Üye
Süleymân aleyhisselâmın baş veziri ve teyzesinin oğlu olan Âsaf bin Berhıyâ'dır. Âsaf bin Berhıyâ, Süleymân aleyhisselâmdan önce nâzil olan semâvî kitaplara vâkıftı. İsm-i âzamı da bilirdi. İsm-i âzamla duâ ettiği için de, duâsı kabûl olurdu.

Bir rivâyete göre Âsaf'ın okuduğu;

Yâ ilâhenâ ve ilâhe külli şey'in ilâhen vahiden lâ ilâhe illâ ente i'tinî bi-arşihâ

“Yâ hayyu Yâ kayyûm”

“Yâ ze'l-celali vel-ikrâm”

“Allâhürrahman”

Satelcom

Forum Efsanesi
Site Onur Üyesi
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Süleymân aleyhisselâmın baş veziri ve teyzesinin oğlu olan Âsaf bin Berhıyâ'dır. Âsaf bin Berhıyâ, Süleymân aleyhisselâmdan önce nâzil olan semâvî kitaplara vâkıftı. İsm-i âzamı da bilirdi. İsm-i âzamla duâ ettiği için de, duâsı kabûl olurdu.

Bir rivâyete göre Âsaf'ın okuduğu;

Yâ ilâhenâ ve ilâhe külli şey'in ilâhen vahiden lâ ilâhe illâ ente i'tinî bi-arşihâ

“Yâ hayyu Yâ kayyûm”

“Yâ ze'l-celali vel-ikrâm”

“Allâhürrahman”
Lütfen açtığınız konularda kaynak belirtiniz ve varsa kendi şahsi tecrübelerinizi de ekleyiniz.Selamlarımla...

C

crooyun

Yasaklanmış Üye
Saygı değer @Devrimci Kardeşim kendime ayit günlük misali bir naçizane sitem var bu sitem de bir zamanlar arşivlemiştim kaynak bulundurmamıştım bu konuyu sizlerle paylaşmak isteyincede böyle kaynaksız oldu saygılarla..!

Ü

Üye silindi 80

Yasaklanmış Üye
Suleyman zamaninda bu esmalar varmiydiki kuran da gecior bu isimler die biliyorum

C

crooyun

Yasaklanmış Üye
@frost kardeşim fazla bilgi sahibi değilim açıkçası ben bir aralar bulmuştum arşivime koymuştum kaynağını not alamamışım.
o yüzden bildiğim kadarıyla genel bir cevap vereceğim. Hz. Süleyman (a.s) Allah Tealanın Peygamberi. Ona O İster İse Her şeyi Öğretir.
Zaten öğretti de. vesselam.

KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.