Önemli Erbaini İdrisiyye 7. İsim ve Havasları

Hukar-07

Abukan
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Katılım
21 May 2018
Mesajlar
426
Bu İşlem Ne İçin Yapılır
Erbaini İdrisiyye 6 İsim havasları
Bu İşlemin Zamanı
Uygulama içinde bahsedilen zamanlar
Bu İşlemin Tütsüleri
Konu içinde tütsüler varsa onlar
Bu İşlemi Tecrübe Eden
Yok
Bu İşlemin Kaynağı
Cübbeli Ahmed Hoca - Erbaini İdrisiyye Risalesi
يَا وَاحِدُ الْبَاقِي أَوَّلَ كُلِّ شَيْئٍ وَ آخِرَهُ، يَا وَاحِدُ

"Yâ Vâhidü'l-bâkî evvele külli şey'in ve â(kh)irahû, yâ Vâhid!"

"Ey bir olan, her şeyin başında ve sonunda mevcut ve baki olan! Yâ Vâhid!"

BU İSM-İ ŞERÎFİN BAZI HAVÂSSI

1. Bir kimsenin batıl düşünceleri, çokça vesveseleri ve bozuk hayalleri olsa da o nedenle insanlar arasında hakir ve zelil duruma düşse, uykusu ve rahatlığı da bozulsa bihikmetillâh-i Te'âlâ bütün bunlardan kurtulabilmesi için bu ism-i şerif ile zikre gece-gündüz devam etmelidir.

2. Bir kimsenin düşman cihetinden veya sultan (devlet), hakim veya vali gibi yöneticiler tarafından bir sıkıntısı, korkusu ve endişesi bulunsa, öğlen vakti gusledip öğleni vaktinde kılmalı, namazdan sonra mütad virdlerini okuyup akabinde elli (50) ya da beş yüz (500) defa bu ism-i şerifi zikretmelidir. Bu tertip üzere sıralı günlerce zikre devam eden kişinin biiznillâh-i Te'âlâ düşmanı kahrolur, sultan ondan razı olur ve ona acır.

O kişi istenmedik tüm şerlerden ve sıkıntılardan emin olur, kendisine kötülük yapmak isteyen hasetçilerinden kimse ona galip gelemez.

Bu vazifeyi yapan kişi onların hepsine galip olur.
Bazı rivayetlere göre bu vazifeyi bir kere dahi yapanın korkusu zail olur, Allâh-u Te'âlâ düşmanın kalbini ona karşı yumuşatır, ondan muradına erdirir, hatta düşmanı onu şiddetli bir muhabbetle sevmeye başlar. İşte bu zikir gizli sırlardandır.

3. Bu ism-i şerifi okumaya devam eden kişiye ne sihir, ne yılan, ne akrep, ne eziyet veren hayvan zarar veremez. Bu zat yerden ve gökten gelecek bütün belalardan emin olur.

4. Bu ism-i şerifi kırk gün boyunca her gün ve gece beş bin (5000) kere okuyan kimseye bütün mahlukat müsahhar (itaatkar) kılınır, herkes onun hakkında güzel itikad sahibi olur ve ehliyeti (liyakatı) varsa insanlar ona mürid olur.

5. Bu ism-i şerifi sabah ve ikindi namazlarından sonra üç yüz altmış (360) kere okumaya devam eden kişiye Allâh-u Te'âlâ bütün alemleri itaatkar yapar.

Lakin bu duaların sırlarını ehil olmayan kimselerden gizlemelidir.

6. Her kim bu ism-i şerifi bir saksının dört ayrı parçasına kurşun bir iğneyle yazıp bu parçaları bir tarlanın içerisine koyarsa Allâh-u Te'âlâ o tarladan bütün afetleri tard eder (uzaklaştırır).

7. Bu ism-i şerifi çokça zikreden kişi ailesinin ve düşmanlarının ardında hayatta kalır ve çok mirasa kavuşur.

8. "el-Vâhid" ism-i şerifi Allâh-u Te'âlâ'nın sıfatlarından olduğu için celalidir. İsmi Abdullah olanlara bu ism-i şerif zikir olarak muvafık düşmektedir.

9. Allâh-u Te'âlâ bu ism-i şerifi Dâvûd (Aleyhisselâm)a inzal buyurmuştur, o da demirleri bu ism-i şerifin bereketiyle yumuşatmıştır. Daha birçok sırlar varsa da bundan fazlası ifşaya müsait değildir. [ismâ'îl Hakkî, Rûhu'l-beyân, 7/349; Sühreverdî, Şerhu'l-esmâi'l-erba'în, Yazma Nüsha, Ayasofya, no:377, verak:112; Ayasofya, no:3358, verak:143, Yazma Bağışlar, no:2773, verak:3; Beyazıd Devlet, no:1256, verak:11; Muhammed ibnü Hatîriddîn, el-Cevâhiru'l-hams, sh:214-216; Muhammed et-Tûnusî, er-Ravzatü's-sündüsiyye, sh:11-12]
 
KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.