Sorun Çözüldü ÇOCUĞUM VE OKULDA SEVILMESİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tokunay

SMS Onaylı
Normal Üye
Katılım
4 Ocak 2019
Mesajlar
30
Selamün aleyküm saygıdeğer hocalarım, biraz uzun oldu ama gerçekten çok zor durumdayız benim ilkokula giden bir kızım var iri yapılı bir çocuk ve birini severken hırslanarak seviyordu. Birde anne ile 2 yaşından beri ayrı anne istemedi bu yüzden 1. Sınıfa başladığı zaman biraz sıkıntılı bir süreç oldu birde kendine vuran çocuklara oda vurunca kabahatli oldu. Bu 1. Sınıfın 1. Dönemine kadar böyle sürdü sonra çocukla konuştum biraz zaman biraz konuşma düzeldi çok şükür. Aradan 2 yıl geçti nerdeyse ama çocuğun adı çıktı bir kere çocuklar uzak duruyor. Bir de 1. Sınıftan beri kızımla uğraşan 3 tane çocuk var 2'si Suriyeli diğeri ise Özbekistanlı. Yine okul açıldığından beri yine başladılar suriyeli olanlar öğretmene söyledim müdüre söyledim müdür sınıfa gitmiş disiplin cezası alırsınız demiş. Öğretmen de küçük bir olay nerelere vardı gördünüz mü demiş?

Ama şikayet eden biz olduk suçlu olan benim kız oldu suriyeli kız çocuğu 1. Sınıfta boğmaya kalktı 2. Sınıfta kolunu kırılmasına sebep oldu ve sürekli başörtüsünü asılıp cimcikleyip duruyormuş yine başörtüsünü asılıp cimciklemis çocukta canı acıyınca vurmuş öğretmen benim çocuğa kızmış ertesi gün yine yapmış benim çocuk öğretmene şikayet etmiş bu kezde ben sana ondan uzak dur demedim diye kızmış bana da sen ondan uzak dur dedim senin kızda da var diyor. Kızdığını sonra çocuktan öğrendim. Çocukta başka bir arkadaşıda benim kızın yanına geldiğini söyledi. Suriyeli çocuğu kendim uyardım kesti. Şimdi perşembe günü de kendinden 3 yaş büyük bir kız var Özbekistanlı olan 3. Yıl sürekli farklı dönemlerde çocuğu dövüyor 3. Sınıfa kadar okutan öğretmen söylediğim zaman çözüyordu Allah razı olsun.

Ama oda tayine gitti yeni biri geldi sözleşmeliymiş ben daha da ilgili ve alakalı olur diye düşünmüştüm. Ama perşembe günü benim çocuk kantinden birşey almış yerken gelmiş oda sen benle sahakyan beri uğraşıyorsun vermem demiş böyle dedi diye kafasına too atıp durmuş sonra kilolu diye şişko patates sana bir çakarsam Istanbula bedava gidersin gibi birşey demiş benimkide sende bütün şehirleri gezersin demiş sonra o çocuk biz 150 kardeşiz deyip sınıfta büyük olduğu için yönettiği korkudan parmağında oynayan çocuklar var onlarla birlikte aralarına almışlar 5-6 cocuk aralarına almışlar beden dersinde vuruyorlar bende okuldan almaya gittim. Duvarda böyle görünce öğretmen yokmu başlarında diye içeri öğretmenine bakıyım şikayet edelim diye içeri girdim.

Adam kantinin yanında bankta karşılarında oturmuş seyrediyor, dedim ki hocam önce oynuyorlar sandım ama kavga ediyorlar çocuğu dövüyorlar dedim. Bana oynuyorlar kavga ediyorlar dedi sonra sizin ev nerde diye sordu söyledim bana yakında başka okul var mı diye sordum dedi. Çok sinirlendim ama çocuğa yansımasın diye sesimi çıkaramadım daha geleli 1 ay olmus cocukları hangi ara tanıdın ki benim çocuk bu süreçte her hafta 1 2 gün okula gidemediği oldu. Çocuk yanıma geldi acıttılar diye ağlıyordu. Hocam arkadaş sıkıntısı yok oynadığı arkadaşları var dedim sonra durumları anlattım. Siz karışmayın hayatı öğrensin kendisi çözsün dedi bende öğretmenin yanında çocuğa bundan sonra kendine vurdurma dedim. Sonra çözeriz dedi ama çocuklara şikayet yok diyormuş benim çocuk yine vursa şikayet edilse sonra yine doktora götürün demeye kalkacaklar.

Dün o özbek çocuk çöp kovaları yokmuş öğretmen küreğin içine atın çöpünüzü demiş benim çocuk attı diye ordan al dışarıya git at demiş benim kızda almamış tekrar o kağıdı alıp benim çocuğun önüne atmış benim kızda yine aynı yere götürüp atmış sonra benim kızın adını söyleyip sevmeyenler parmak kaldırsın demis sınıftakilere parmak kaldırtmış çocuk üzülmüş ben de dün rehber öğretmenle görüşmek için 3 kez okula gittim yerinde de okulda da bulamadım. Çünkü vurmasın öğretmene şikayet etsin sizin çocuk yapili 1 tane vurdular diye birşey olmaz dedi rehber öğretmen 1. Sınıftan beri öyle alıştırdım şimdi de çocuklara şikayet yok diyen bir öğretmen ve çocuğuma vuran çocuklar ve vurduğu zaman kabahatli olacak bir çocuğum var.

Rehber öğretmenle görüşüyüm durumu anlatıydım dedim nasip olmadı şimdi oturduğum yerde bir öğretmen var müdüre şikayet et öğretmeni dedi, başka müdür yardımcısı olan bir öğretmen var müdür bey yada müdür yardımcısı ile görüş böyle olursa çocuk kendini öğrenmeye de kapatır dedi. Bende 3 gündür çok huzursuzum çocuğun sürekli dışlanması çocuk kendini vursa kabahatli çıkacak olması çocuğun okula gitmek istemiyorum demesi konuştuğum 2 öğretmenin söyledikleri bunlar beni yorsada tek derdim artık evladımın huzurla mutlu olarak okula gitmesi bunun için çocuğuma şirinlik duası sevilme duası vs. ne yapabilirim. Evi taşıyım okul değişsin desem şu anda işsizim imkanım yok başka sınıfı çocuğum istemiyor hemde ilk geldiğimizde 1 kere değişti Allah rızası için bana hem akıl hemde dua yardımcı olur musunuz?

Çok uzun yazdım biliyorum ama hem durumu daha iyi izah edebilmek hemde net olursa belki daha isabetli bir dua ile yardımcı olursanız diye düşündüm. Gerçekten cok zor bir durumdayım çocuğun psikolojisi bozulmasın bu kadar dışlanmasın ve artık bu kadar uzatılıp çocuğumada banada eziyet haline gelmesin diye okuldan almayı bile düşündüm. Allah rızası için banada yardımcı olursanız gerçekten minnettar kalırım. Başınızı ağrıttım hakkınızı helal edin.
 

Aydemir

ya leyl ..nur-u nun يا ليلي نور نون
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Katılım
28 Nis 2018
Mesajlar
841
bana özelden ulaşın yardim edelim sizin işiniz çok kolay
 

Tokunay

SMS Onaylı
Normal Üye
Katılım
4 Ocak 2019
Mesajlar
30
@aydemir, Aydemir hocam size özelden nasıl ulaşabilirim? Ben mi yapamadım yoksa size özel mesaj atamıyor muyum bilemedim hocam.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.