Sorun Çözüldü Vefk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fulya

T.C Onaylı
Normal Üye
Sayın hocalarım benim bir sorum olacak bir kişinin ūstūnde vefk oldugu zaman banyoya wc girerken yada yatarken cikarmasi gerekir mi? Vefki cikardigi zaman belli bir sure takmazsa yeniden duasini yapip mi takmali ? Hangi durumlar ne olur şimdiden teşekkūrler

cnrex

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Kaynak belirtemem öğrendiğim kadarıyla bir derinin içinde muafaza edilmesini onun içinde taşınması gerektektiğini ondan sonra banyo veya wc ve yatarken kullanıla bileceğini biliyorum ama siz yinede cevap bekleyin belki yanlış öğrenmişimdir.

Şenol hoca

Yönetici
Site Sahibi
Site Modaretorü
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Normal Üye
Sayın hocalarım benim bir sorum olacak bir kişinin ūstūnde vefk oldugu zaman banyoya wc girerken yada yatarken cikarmasi gerekir mi? Vefki cikardigi zaman belli bir sure takmazsa yeniden duasini yapip mi takmali ? Hangi durumlar ne olur şimdiden teşekkūrler
havas alimleri bu hususta vefklerin yada yazılı olan ayetlerin naylona sarılıp deri ile kamufle yada bez ile kamufle etmelerini istemişlerdir ve caizdir demişlerdir çünkü bunların kişi üzerinde görevi olduğu için bu kamufle sayesinde icazet yani evet cevaz verilmiştir takabilirsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.