Sorun Çözüldü Yardım isteği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

leyla

Normal Üye
Değerli hocalarım;

Ayetel kürsiyi aşağıda ki miktarda okumaya başlayacağım. Ama başlangıç günü ve saatini ne olmalı? Farklı kaynaklarda farklı miktarlar ve zaman belirtilmiş. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1.ci gün : 50 kere okunacak
2.ci gün : 170 kere okunacak
3.cü gün : 220 kere okunacak
4.cü gün : 313 kere okunacak
5.ci gün : 50 kere okunacak
6.cı gün : 170 kere okunacak
7 ci gün : 313 kere okunacak

Hukar-07

Abukan
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Günay hocama ek olarak Perşembe gecesi Yatsı namazindan sonra basla.

Cengiz06

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Her türlü hacet için okunurmu acaba maddi manevi yada bir hastalık için

leyla

Normal Üye
İbrahim hocam. Ben ayetel kürsiyi ezbere bilmiyorum mesela. (ama selavatı tefriciye ezberimdedir. belirtmeden geçemeyeceğim. ) 313 kere okumak min.4 saatimi alsa hafta 2 gün uykusuz işe gelmeyi kaldırabilirim. Ama sizin dediğinizi yaparsam beni yerlerden toplarlar

Cengiz06

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Sanırım 3 Saat gibi sürer, bu kadar süre konsantre olmak zor ev hali biri mutlaka gelip okumayı bölecek bişey yapıyor, tek oturuşta okumak zor bu nedenlerle

Cengiz06

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
saat 2 de yaklaşık 3.5 saat uyumuş oluyorum ben

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Web sitesi
www.imasibrahim.com
İbrahim hocam. Ben ayetel kürsiyi ezbere bilmiyorum mesela. (ama selavatı tefriciye ezberimdedir. belirtmeden geçemeyeceğim. ) 313 kere okumak min.4 saatimi alsa hafta 2 gün uykusuz işe gelmeyi kaldırabilirim. Ama sizin dediğinizi yaparsam beni yerlerden toplarlar

Anlıyorum sizi işte uzun sürmesinin sebebi şu ayetel Kursi kalkandır. Zırhtır. Ezber olmadan çalışma yapamazsınız. Zaten yapmamalısınızda .

Şöyle düşünün zahiri savaşta zırhtır. Batıni savaşta silahtır Ayetel kürsü ezberlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Ezberlemeden sayın ile okumayınız.

Ezber yapınca en fazla 1 -1.5 saat sürmez acemi olan insan için ezberi olan içinde en fazla 45 dakika sürer.

Bence siz yapamam edemem psikolojisini bırakmalısınız. Başlayın derim. Allah yardımcımızdır.

Saatte takılmayın yatsına namazından sonra oturup okuyun.

Allah kabul etsin inşallah

leyla

Normal Üye
çok haklısınız. yarın akşam başlamayı planlıyorum. benim gibi ezbere bilmeyen arkadaşlara belki yardımı olur.

Ayetel Kürsi Ezberlemek İçin - 100 Kere Tekrarlı
[automerge]1540542870[/automerge]
Dün yatsı namazından 2 rekat hacet namazı kılıp duamı etmeye başladım. (Ezberleyene kadar belirtilen sayılarda okuyorum) Peşine yattım. Sabahsa kafirun suresinin ilk 2 satırını tekrar ederek uyandım. işin garip yanı şu ki kafirun suresini de ezbere bilmiyorum ben. Şaşkınım...

Son düzenleme:

turkistan

SMS Onaylı
Normal Üye
Detaylı bilgilendirme için hocalarımızdan Allah razı olsun.

O

Olyam

Yasaklanmış Üye
Ayetel kursiyi 40 gun olmak uzere gunde bin defa okuyup 40 bine yetirene ayetel kursinin hizmetkari gelirmis.

Satelcom

Forum Efsanesi
Site Onur Üyesi
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
çok haklısınız. yarın akşam başlamayı planlıyorum. benim gibi ezbere bilmeyen arkadaşlara belki yardımı olur.

Ayetel Kürsi Ezberlemek İçin - 100 Kere Tekrarlı
[automerge]1540542870[/automerge]
Dün yatsı namazından 2 rekat hacet namazı kılıp duamı etmeye başladım. (Ezberleyene kadar belirtilen sayılarda okuyorum) Peşine yattım. Sabahsa kafirun suresinin ilk 2 satırını tekrar ederek uyandım. işin garip yanı şu ki kafirun suresini de ezbere bilmiyorum ben. Şaşkınım...
Güzel bir gelişme.Okumalara devam et.Kafirun suresini ve Ayetel Kürsiyi ezberle.

Ü

Üye silindi 80

Yasaklanmış Üye
Aslinda saat var gunes dogduktan sonra ki saatte okumaniz imsakda yazar gunes dogusu ondan sonra okusaniz daha makbul.olur birde arabi ayin baslangici ve ayin en guclu oldugu 12.13.14.15
de okumak

sibug

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Ezbere bilmemekten hiç korkma zaten o sayılarda okumaya başlayınca, ikinci veya üçüncü gün ezberlemiş olursun. Niyet Allah için olunca yollar açılır, yeterki niyetin sağlam azmin tam olsun, yasini bile ezberlersin. Allah mübarek etsin.

Suna

Normal Üye
Günde 1000 Ayetel kursi yi tek oturuşta mı yoksa gün içinde mi okumak gerekir. Yardımcı olurmusunuz ? Allah razi olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.