Dua Salavat-ı Cevheretül Kemal

 • Değerli Üyelerimiz Artık Sİtemizde Sms veya T.c Onayı olmayan üyeler Forumumuzdan faydalanamayacaktır. Eğer sohbeti Görüyor ve yazı yazamıyorsanız veya konulara cevap veremıyorsanız. Linke Tıklayınız

  AÇIKLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

 • DEĞERLİ ÜYELER KATEGORİ DIŞI AÇTIĞINIZ BÜTÜN KONULAR ÜYE İSMİ AYIRT EDİLMEKSİZİN SİLİNİR.

  ÖRNEĞİN SORU SORACAKSINIZ SORUN CEVAPLAYIN KATEGORSİ DIŞINA YANİ CELP MUHABBET KONUSUNA YADA HADİM HÜDDAM KONUSUNU CELP MUHABBET KONUSUNA AÇARSANIZ KONU İÇERİĞİNE BAKILMAKSIZIN KONUNUZ DİREK SİLİNECEKTİR.

 • DEĞERLİ ÜYELERİMİZ FORUMUMUZDA YÖNETİCİLERİMİZ HARİCİNDE DİĞER ÜYELERİMİZLE ÖZELDEN İLETİŞİM BİLGİSİ VEYA BELGE PAYLAŞMAK YASAKTIR. PAYLAŞANLAR SÜRESİZ BANLACAKTIR.
 • MANEVİ BAKIM YAPTIRMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE...!

  DUYURUYU OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 • Forumumuzda multi üyelik sistemi denetimi yapılmaktadır. Multi üyelik alımı yapan,kullanan kullanıcılar süresiz yasaklanacaktır.

Satelcom

Site Onur Üyesi
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
28 Nis 2018
392
583
93
Bu salavât-ı şerifeyi okumadan önce mutlaka güzel bir abdest alın. Eğer abdest alamayacak durumda iseniz bunun yerine başka bir salavât mesela Salavat-ı Fatih okunabilir. Cevheratül Kemal Sîğası oturarak okunmalıdır ve özelllikle 7. okunuşunda edebe riayet edilmelidir. Çünkü rasülüllah (sallallahü aleyhi vessellem) efendimiz ve dört (4) halifesinin rûhânîyetleri teşrif buyururlar.
Bu salavatı okuyanlar peygamber efendimiz (sallallahü aleyhi vessellem)’in özel sevgisine mazhar olurlar.

Bu salavâtı okuduktan sonra sonunda bir kere de “adede ma vesiahu ilmullah” yani “Allahın ilminin genişliği kadar” demek çok güzel olur.
Cevheretül Kemal Sîğası Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahiym.
Allahümme salli ve sellim âla aynir rahmetir rabbâniyyeti vel yakutetil mütehakkıkatil haitati bi merkezil fühumi vel meani ve nuril ekvanil mütekevvinetil ademiyyi sahıbil hakkır rabbaniyyil berkıl estai bi müznil eryahıl malieti li külli mütearridın minel bühuri vel evani ve nurikel lamiıllezi mele’te bihi kevnekel haitı bi emkinetil mekani. Allahümme salli ve sellim ala aynil hakkılleti tetecella minha uruşül hakaikı aynil mearifil akvemi sıratıket tammil eskam. Allahümme salli ve sellim ala tal’atil hakkı bil hakkıl kenzil a’zami ifadatike minke ileyke ihatatin nuril mutalsemi sallellahü aleyhi ve ala alihi ve salaten tüarrifüna biha iyyah.

Manası

Ey Allah’ım! Nazargahın olan rahmet pınarı,sonsuz kudretinle tahakkuk eden yakut ve inci tanesi, mana ilimlerinin mübarek Zat-ı Ahmediyyesi’nde neşet eden göz kamaştırıcı nur, Yüce Allah’ın ayan beyan apaçık mucizesi,yağmur tanelerini taşıyan rahmet bulutları arasında çakan şimşekler misali, zamanın ve de denizlerin engelleyemediği bütün mekanları kuşatan, kainatı aydınlatan Muhammed Mustafa’ya salat ü selam et,mübarek eyle Allah’ım! Ey Allahım! Marifetlerin tecelligahı ve kaynağı,hakkın hakikatin görünen gözü, hakiki saltanatın onun marifetiyle ancak tecelli ettiği,edeceği marifetlerin menbaı,Sırat-ı Müstakim’de sebat etme sonucu zirveye taht kuran, o en berrak, pak ve temiz ruh u pak-i Muhammed(s.a.v.)’e salat ü selam olsun. Ey Allahım! Hak ve hakikatin apaçık yüzü; senin sonsuz kudret ve celalinle en güzel ahlak-ı hamideye sahip olan, tükenmek bilmeyen hazinenin mümessili,gizli aşikar nur timsali Muhammed Mustafa’ya, al ve ashabına salat ü selam eyle ki, bu selam ile o müstesna insanı tanıyabilelim,onun yolunda yaşıyabilelim. Amin.

Bu salavatın fazileti Ahmed-i Ticani Hazretleri tarafından şöyle açıklanmıştır:

Bu salât-ü selâmı 1 kere okumak bütün âlemde bulunan canlıların yaptıkları tüm tesbihlerin üç katına denk gelecek kadar sevap ve hasene kazandırır.
Bu salât-ü selâmı 7 veya daha fazla okuyan kişi bunu zikre devam ettiği sürece Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)in rûh-i şerîfi ve dört büyük halîfenin ervâhı o kişinin yanında hazır bulunurlar.
Bu salât-ü selâmı okumaya 7 kereden daha ziyade devam edenleri Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) çok özel bir muhabbetle sever. Efendimiz Aleyhisselam’ın özel sevgisine mazhar olur. Veliler ordusuna karışmadan ölmezler.
Bu salât-u selâmı 7 kere okumaya devam eden kişi Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)i sahih bir şekilde rüyasında görür.
Her kim 12 defa okuyup Resulü Ekrem’in ruh-u şeriflerine hediye ederse ,kabrini ziyaret etmiş gibi ruhaniyete nail olur.

Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) mânâ âleminde söyledikleri

Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) bu virdleri telif eden (yazan) Ahmed ibni İdrîs (Kuddise Sirruhû) Hazretleri’ne mânâ âleminde şöyle buyurmuştur:

Ey Ahmed! Ben göklerin ve yerin anahtarlarını sana verdim. İşte onlar; (diğerlerinden farklı lafızla) özel olan tehlîl, salât-ı azîmiyye ve istiğfâr-ı kebîrdir.
Bu zikirlerin bir kere dahi okunması sevap bakımından dünya ve âhiretin tamamının ve onlar içerisinde bulunan her şeyin kat kat fazlasına denktir.
 

Satelcom

Site Onur Üyesi
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
28 Nis 2018
392
583
93
Amin ve ecmain.
Değerli üyelerimiz lütfen forumdaki konulara yorumlar yazınız,sorular sorunuz,konular açınız,Konulara mesajlar yazınız.
Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.okey
 
 • Beğen
Reactions: Aciz bir kul

Aciz bir kul

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
22 Eki 2018
65
29
28
Inşaallah hocam ben chat sevmiyorum açıkçası oraya pek girmem ama yorumlar yapıp daha fazla burada olmaya çalışacağım.
 

volkanica

SMS Onaylı
Normal Üye
12 Ağu 2018
9
4
3
Değerli arkadaşlar, öncelikle bu salavat-ı şerifeyi güne başlarken okumak çok iyi olacağını düşünüyorum. Okuma hızına göre değişir ama tam 1 saatte 60 tane okuyabilirsiniz. Çünkü 60 tane okunduğu zaman. bırakın bir insanı bir ülkenin başına gelen felaketleri bile engeller. Günlük yaşantımızda 1 saat için ne kadar boş zamanımız olur değilmi? Düşünsenize, işe gitmeden önce yada güne başlerken abdest alıp tam 1 saatte 60 tane salavat getirebilirsiniz. Hayatımızda, Rasûlullah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) maneviyatı hep bizimle olur. Hayatımızda bela, sıkıntı, hastalık ve geçim derdi gibi dünyevi meşguliyetler olmaz. Buda bizi Allah C.C'ye dahada yaklaştıracaktır. Çünkü Herşeyin yaratılma sebebi, Rasûlullah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) hürmetine, ozaman bizim ondaki nurları almamız lazım değilmi. Bunun içinde salavat-ı şerife getirmek lazım. Ben, Salavat-ı Cevheretül Kemal'i her sabah kalktığımda abdestli olarak 1 saatte 60 defa okuyorum. Okurken'de tütsü olarakda GÜL kokulu tütsü yakıyorum. Önümde ise Gül resmi ve Rasûlullah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) mübarek kabirlerinin resmi var. Bunlara bakarak okuyorum. Çünkü yoğunlaşmak için. Faydaları olarak'da Allah c.c sizi kendisinden başkasına muhtaç etmiyor. Başıma bela gelecek sandığım zaman, o belanın ve sıkıntıların mucizevi bir şekilde ortadan kalktığını görünce ve içimden geçen isteklerin bir bir gerçekleştiğini görünce, daha çok bağlandım. Okunuşu olarak bir kaç yerden teyit ederek tam okunmasını çıkarttım arkadaşlar. Aşağıya ekliyorum.

Cevheratül Kemal Sığası
Allâhümme salli ve sellim alâ aynirrahmetirrabbeniyyeh, vel yeqûtetil mütehaqqıqatil hâidati bi merkezil fuhûmi vel meânî. Ve nûril ekvenil mutekevvinetil edemî. Sâhibil haqqırrabbenî. El barqil estai bi muzûnil erbâhil melieti likulli müteârridım minel buhûri vel evenî. Ve nûrikel lemiıllezî mele'te bihî kevnekel hâida bi emkinetil mekenî. Allâhümme salli ve sellim alâ aynil haqqilletî tetecelle minhe urûşil haqâiq. Aynil meârifil eqvem, sıratıkettem ( uzat) mil esqam. Allâhumme salli ve sellim alâ tal'atil haqqi bil haqq, el ken (uzat) zil a'zam. ifâdatike minke ileyk, ihâdatinnûril mutalsem. Sallallâhu aleyhi ve alâ elihi salâten tuarrifune bihe iyyeh.

Bazı kelimelerin okuma kuralları:
alâ okunurken
baştaki a harfi gırtlaktan çıkacak.
mütehaqqıqatil okunurken "haggıga" ha orta boğazdan hırıltılı çıkacak. "g" harfi ise boğazın üst kısmından çıkacak şekilde okunur.
fuhûmi okunurken "û" uzatılacak. Bir elif miktarı kadar
meânî okunurken "â" gırtlaktan çıkacak.
edemî okunurken başındaki "e" bir elif miktarı uzatılır.
mele'te okunurken "mele" kısmından sonra duraklama olacak ve sonra "te" okunacak.
aynil okunurken baştaki "a" gırtlaktan çıkacak.
sıratıkettemmil okunurken, "sıratıkettem" ve " mil" arasında bir elif kadar uzatma olacak.
haqq okunurken sondaki "gg" gırtlaktan çıkacak
el kenzil okunurken, "ken" ve "zil" arasında bir elif kadar uzatma olacak.
a'zam okunurken, baştaki "a" gırtlaktan çıkacak ve duraklayıp "zam" okunucak. "z" ise peltek z olarak çıkacak.
İsterseniz pratik yaparsanız okuma düzelecektir. Her kelimeyi tam okuyana kadar çalışmak lazım diye düşünüyorum. Bu arada manasınıda kelime kelime olarak bakın, zaten belli bir süre sonra beyin manasınıda okurken anlıyor.
 

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
SMS Onaylı
26 Nis 2018
232
644
93
İSTANBUL
www.sirrulhavas.com
Değerli arkadaşlar, öncelikle bu salavat-ı şerifeyi güne başlarken okumak çok iyi olacağını düşünüyorum. Okuma hızına göre değişir ama tam 1 saatte 60 tane okuyabilirsiniz. Çünkü 60 tane okunduğu zaman. bırakın bir insanı bir ülkenin başına gelen felaketleri bile engeller. Günlük yaşantımızda 1 saat için ne kadar boş zamanımız olur değilmi? Düşünsenize, işe gitmeden önce yada güne başlerken abdest alıp tam 1 saatte 60 tane salavat getirebilirsiniz. Hayatımızda, Rasûlullah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) maneviyatı hep bizimle olur. Hayatımızda bela, sıkıntı, hastalık ve geçim derdi gibi dünyevi meşguliyetler olmaz. Buda bizi Allah C.C'ye dahada yaklaştıracaktır. Çünkü Herşeyin yaratılma sebebi, Rasûlullah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) hürmetine, ozaman bizim ondaki nurları almamız lazım değilmi. Bunun içinde salavat-ı şerife getirmek lazım. Ben, Salavat-ı Cevheretül Kemal'i her sabah kalktığımda abdestli olarak 1 saatte 60 defa okuyorum. Okurken'de tütsü olarakda GÜL kokulu tütsü yakıyorum. Önümde ise Gül resmi ve Rasûlullah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) mübarek kabirlerinin resmi var. Bunlara bakarak okuyorum. Çünkü yoğunlaşmak için. Faydaları olarak'da Allah c.c sizi kendisinden başkasına muhtaç etmiyor. Başıma bela gelecek sandığım zaman, o belanın ve sıkıntıların mucizevi bir şekilde ortadan kalktığını görünce ve içimden geçen isteklerin bir bir gerçekleştiğini görünce, daha çok bağlandım. Okunuşu olarak bir kaç yerden teyit ederek tam okunmasını çıkarttım arkadaşlar. Aşağıya ekliyorum.

Cevheratül Kemal Sığası
Allâhümme salli ve sellim alâ aynirrahmetirrabbeniyyeh, vel yeqûtetil mütehaqqıqatil hâidati bi merkezil fuhûmi vel meânî. Ve nûril ekvenil mutekevvinetil edemî. Sâhibil haqqırrabbenî. El barqil estai bi muzûnil erbâhil melieti likulli müteârridım minel buhûri vel evenî. Ve nûrikel lemiıllezî mele'te bihî kevnekel hâida bi emkinetil mekenî. Allâhümme salli ve sellim alâ aynil haqqilletî tetecelle minhe urûşil haqâiq. Aynil meârifil eqvem, sıratıkettem ( uzat) mil esqam. Allâhumme salli ve sellim alâ tal'atil haqqi bil haqq, el ken (uzat) zil a'zam. ifâdatike minke ileyk, ihâdatinnûril mutalsem. Sallallâhu aleyhi ve alâ elihi salâten tuarrifune bihe iyyeh.

Bazı kelimelerin okuma kuralları:
alâ okunurken
baştaki a harfi gırtlaktan çıkacak.
mütehaqqıqatil okunurken "haggıga" ha orta boğazdan hırıltılı çıkacak. "g" harfi ise boğazın üst kısmından çıkacak şekilde okunur.
fuhûmi okunurken "û" uzatılacak. Bir elif miktarı kadar
meânî okunurken "â" gırtlaktan çıkacak.
edemî okunurken başındaki "e" bir elif miktarı uzatılır.
mele'te okunurken "mele" kısmından sonra duraklama olacak ve sonra "te" okunacak.
aynil okunurken baştaki "a" gırtlaktan çıkacak.
sıratıkettemmil okunurken, "sıratıkettem" ve " mil" arasında bir elif kadar uzatma olacak.
haqq okunurken sondaki "gg" gırtlaktan çıkacak
el kenzil okunurken, "ken" ve "zil" arasında bir elif kadar uzatma olacak.
a'zam okunurken, baştaki "a" gırtlaktan çıkacak ve duraklayıp "zam" okunucak. "z" ise peltek z olarak çıkacak.
İsterseniz pratik yaparsanız okuma düzelecektir. Her kelimeyi tam okuyana kadar çalışmak lazım diye düşünüyorum. Bu arada manasınıda kelime kelime olarak bakın, zaten belli bir süre sonra beyin manasınıda okurken anlıyor.
Yanlış yönlendirmeyin insanları haqq diye bir okuma yok hâk yaradan olur senin dediğin haqq payına düşen mal mülk hakkı manasında olur bilmediğiniz konularda internetten bilgileri alıp yönlendirmeyin.

Arapça da a yok a yi nasıl gırtlaktan çıkaracak eynil azam ezemmm olur bilmeden yazmayın olur mu okunuslari

Bu arada düzeltmeye çalıştığın kelimenin arapça karşılığı yok manasiz oluyor
A e
Allah değil el la (lamdan gelen a ) h. Yanı ellah

Lütfen yanlış yonlerdimryin

Kibar düşündüğün için teşekkür ederim.

Yalniz şunu dieyyim netten aldığın bilgi yanlış
 

volkanica

SMS Onaylı
Normal Üye
12 Ağu 2018
9
4
3
Yanlış yönlendirmeyin insanları haqq diye bir okuma yok hâk yaradan olur senin dediğin haqq payına düşen mal mülk hakkı manasında olur bilmediğiniz konularda internetten bilgileri alıp yönlendirmeyin.

Arapça da a yok a yi nasıl gırtlaktan çıkaracak eynil azam ezemmm olur bilmeden yazmayın olur mu okunuslari

Bu arada düzeltmeye çalıştığın kelimenin arapça karşılığı yok manasiz oluyor
A e
Allah değil el la (lamdan gelen a ) h. Yanı ellah

Lütfen yanlış yonlerdimryin

Kibar düşündüğün için teşekkür ederim.

Yalniz şunu dieyyim netten aldığın bilgi yanlış
Hocam ben telaffuz nasıl yapılacak onu gösterdim. Ülkemizde insanların çoğu arapça okunuşu bilmiyor.
 

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
SMS Onaylı
26 Nis 2018
232
644
93
İSTANBUL
www.sirrulhavas.com
Kaynak: Cevheratül Kemal Sığası burdaki sitede okunuşu bu şekilde, " haqq" burda'da bu şekilde geçmiş. Burdaki yazılanı üsteki videodan okunuşunu defalarca kontrol ederek yazıya döktüm.
Ellerine sağlık ama iyle olmaz işte tefsir meal de hataya yol açar
Halk demek millet
Hâlk var etmek manası var ikiside

Okyanustan mana değişir ama herşeyi yaradan allahu teala celle celalluhu kayanin icinde ki bocegin neye ihtiyacını bilirken kulunun ne amaçla dua ettiğini bilmez mi ameller niyetlere göredir.

Dua etmenin dili olmaz allah kelime hatasından değil işlediğimiz günahlardan mesul tutar.

Ya da kulum bunu yanlış okudu demez yine de duasininkabul eder cunk u YARADANIN ŞANI YUCEDIR.
KAPLERDE OLANI DA GIZLI OLANI DA ALLAH BILIR.

YINE DE GUZEL YUREGINE VE DUSUNCELRINE SAGLIK
 

volkanica

SMS Onaylı
Normal Üye
12 Ağu 2018
9
4
3
Ellerine sağlık ama iyle olmaz işte tefsir meal de hataya yol açar
Halk demek millet
Hâlk var etmek manası var ikiside

Okyanustan mana değişir ama herşeyi yaradan allahu teala celle celalluhu kayanin icinde ki bocegin neye ihtiyacını bilirken kulunun ne amaçla dua ettiğini bilmez mi ameller niyetlere göredir.

Dua etmenin dili olmaz allah kelime hatasından değil işlediğimiz günahlardan mesul tutar.

Ya da kulum bunu yanlış okudu demez yine de duasininkabul eder cunk u YARADANIN ŞANI YUCEDIR.
KAPLERDE OLANI DA GIZLI OLANI DA ALLAH BILIR.

YINE DE GUZEL YUREGINE VE DUSUNCELRINE SAGLIK
İlginize ve bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam. Ama burda şiir yada düz yazı okumuyoruz. Disiplinli ve özverili olup çok çalışıp buradaki dua, zikir ve salavatlarla ilgili çok pratik yapmalı diye düşünüyorum. Mesala, Ayetel Kürside, "hifzuhuma" ben hep yanlış okumuşum. Doğrusunu okuyabilmek için heceleyerek belki yüzlerce defa okudum. Elimizde youtube gibi bir nimet var. Burada bir çok hocadan, okunuşları dinleyip. Yazılı metinle karşılaştırıp tam doğrusunu okumak. Arş--ı Alay'ı titreten bir dua okuyacağımız zaman neden basitçe okuyup geçelim ki, üzerinde bolca pratik yaparak hem beyin olarak hem ruhen bütün olarak okumalıyız diye düşünüyorum. Ama yazdığım yazı buradaki üyeleri yanlış yönlendirecek ise, silinmesini rica ediyorum.
 

imas.ibrahim⁹⁹

Işimiz ALLAHA KALMIŞ İSE OLMUŞ BİL.
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
SMS Onaylı
26 Nis 2018
232
644
93
İSTANBUL
www.sirrulhavas.com
Elbette en iyisini yapalım ama en güzelini yapalım inşallah

Yonkendirmen şikayetçi değilim aslında seninle.sohbet ederken diğer üyelerimize de bilgi paylaşımında bulunduk rabbimin izni ile.insallah rabbim güzel.yuregine inşirah ferahlığı versin inşallah


Saygılarla
 

volkanica

SMS Onaylı
Normal Üye
12 Ağu 2018
9
4
3
Elbette en iyisini yapalım ama en güzelini yapalım inşallah

Yonkendirmen şikayetçi değilim aslında seninle.sohbet ederken diğer üyelerimize de bilgi paylaşımında bulunduk rabbimin izni ile.insallah rabbim güzel.yuregine inşirah ferahlığı versin inşallah


Saygılarla
Allah Razı Olsun Hocam. Sıkıntılarım için dua ettiğiniz için çok teşekkür ederim.
 

hakan60

SMS Onaylı
Normal Üye
28 Eyl 2018
15
1
3
Allah Razı Olsun hocam çok güzel anladığım kadar Salavat-ı Cevheretül Kemal okumak için en azından 5 vakit namazın farzlarını vakti vaktinde eda şartıyla izin vermekteyim demekte cübbeli ahmet hoca
 
Son düzenleme:

volkanica

SMS Onaylı
Normal Üye
12 Ağu 2018
9
4
3
Allah Razı Olsun hocam çok güzel anladığım kadar Salavat-ı Cevheretül Kemal okumak için en azından 5 vakit namazın farzlarını vakti vaktinde eda şartıyla izin vermekteyim demekte cübbeli ahmet hoca
Hocam, benim düşüncem şu şekilde. Ben önceden fazla inancı olamayan biriydim. Yani kimliğimde "İslam" yazanlardandım. Ama, salavat-ı şerife okumaya başladıktan sonra, mesala 20 gün geçmişti. Günahlarda azalma ve günah olarak bildiğimiz konularda isteksizlik başladı. Yani sorgulamaya başladım. 1,5 ay geçmeden namaz dualarını ve kılmasını tam şekliyle öğrendim. Şu anda abdestsiz gezmemeye ve namazları vaktinde kılmaya büyük özen ve çaba harcıyorum. Şunu farkettim, salavat-- şerifeler beni disipline soktu sanki, otokontrol mekanizma gelişmeye başladı.Recep Ayındayız mesala şu anda 3 gün tutamadım oruç o yüzden kendime kızdım. İşte bunu farkettim. Günlük hayatta bazen yanlış yaptığım zaman, sanki bir güç beni uyardığını duymaya başladım. Yaptığımın hata olduğunu ve Allah C.C karşı sorumluluğum olduğunu bildiğim için kendime kızıyordum. Daha çok çalışmalı ve disiplinli olmalıyım kendime sesli olarak hep bunu telkin ediyorum. Hata ve günah işleme durumu baya azalmaya başladı. Günümüzde insanlar dünya malı için hırs yaparlar, amaç şudur. Daha çok kazanayım, ama baktığımızda tam düzeni kurduğunu ve maddi olarak tam rahatladığını zannettiğinde, ölüm gelir. Biz hırsımızı dünya malı için değil, ahiret için yapmalıyız dilye düşünüyorum. Dünyaya geliş amacımız; benim kendime sesli olarak telkin ettiğim. "Ben bu dünyaya, İSLAM'ı yaşamaya geldim." Birde, "ya zül celali vel ikram " esmasını hergün 1100 defa sesli olarak okumaya başladım. Şuna gelmek istiyorum. Zamanımızda bize yardım edecek mürşid bulamadığımız zaman. En büyük nimet şu zamanda, salavat-ı Şerifeler. Manevi olarak belli bir süre korumaya başlıyor. Ondan sonra zaten farz olan ibadetleri eksiksiz yapmaya başlıyorsunuz. Allah C.C. nasip ederse, çetele tuttum. Kaza namazları için bunlara başlayacağım. Bu yazdıklarım benim düşüncelerim ve yaşadıklarım. Eğer hatalı bir yeri varsa ve yanlış bulduğunuz bir kısım varsa uyarmanızıda isterim.
 
 • Beğen
Reactions: aydemir and hakan60
KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR