Rukye yapmayı öğrenmek

kıtmir

SMS Onaylı
Normal Üye
Rukye yapmak için gereken en az bilgi Kuran-ı Kerim ayetlerini hatasız ve eksiksiz okuyabilmektir. (yüzünden veya ezberden) Rukye yapacak olan kişinin takvası ne kadar yüksek ise ( yalanlardan uzak durmak, gıybetten kaçmak vb ) doğru bir inanç ile odaklanırsa ve okuduğu ayetleri ne kadar hissederse o kadar faydalı olabilir. Rukye'de en belirliyici nokta takvadır. Şifanın Allah cc den geldiğini unutmadan ve kendinde özel bir hiç bir şey olmadığının farkında olmalıdır. Rukyeci rukye yaptıkça imanı güçlenir Allah katında mertebesi artar. Kuranı Kerimi hızlı şekilde okuyabilir önemli olan anlaşılması okuduğu ayetlerin anlamını bilmeli ve okurken hissetmesidir.
İnşallah ayrıntılı olarak incelemek nasip olur bu şartları

Kaynak Ben Halima Abderraouf hocanın eğitim notları

turkistan

SMS Onaylı
Normal Üye
Allah razı olsun piyasada o tarz insanları bulmak münkünmü acaba sanmıyorum o kadar çok sahtekar varki.

kıtmir

SMS Onaylı
Normal Üye
Son zamanlar da haklısınız 2 kitap bulanın hoca olduğu, peşine 2 adam takanın şeyhlik iddia ettiği, sosyal medya hocalarının cirit attığı zamanları yaşıyoruz malesef bilinçsiz rukye konusu da bunların ekmeğine yağ sürüyor nasılsa ayet okuyorlar bende okur yolumu bulurum diye bir zihniyet var ki Allah muhafaza sonra kendileri fellik fellik hoca arıyorlar.

Yine de yaptığı rukyeyi hakkıyla yapan hocalar, amellerini tam itikat ile yapan havas alimi hocalarımız çok şükür ki var.

Günay Hoca

كُنْ فَيَكُونُ
Yönetici
Site Sahibi
Danışman Hoca
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Rukye yapmak o kadar kolay değil şimdi okuyacağın kişinin tüm negatif enerji sini alıyor musallatı varsa sana saldırır yetki sahibi olmadan rukye yapılmamalıdır

kıtmir

SMS Onaylı
Normal Üye
"Acemi kasap ne satır bırakır ne masat" diye bir deyime sahibiz ki lütfen 2 video izleyip rukye yapmaya çalışmayın bu kadar basit değil hakim olmadığınız bir alanda hakim olmadığınız varlıklara ahkam kesmeye çalışmamak lazım sonuçları hiçte umut etmediğiniz gibi olacaktır.

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.