Hafıza İçin

Hukar-07

Abukan
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Her kim Çarşamba günü güneş batarken dört yüz tane te harfi yazar, yazma esnasında aded gözetmeksizin ya Kayyum ya Vahid zikreder ve bu yazdığının suyunu içerse kalbi nurlarınır. Hafızası kuvvetlenir, her ne duyarsa unutmaz, ezberler.

Kaynak: Recep Bursevi - Esmaül Hüsna

deniz

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Allah razı olsun, tecrübe edecegim inşallah.

Şenol hoca

Yönetici
Site Sahibi
Site Modaretorü
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Normal Üye
Esma-ül hünal okunması çok güzeldir fakat bunun tecellisi kişinin fıtratına göre değişir ehl-i tariklere tecellisi o ismin manasi sırrı ve makamı tecelli eder mesela القابض el kabir (elkabiz) kaybeden bu isim ehli tariklerde bunun hükmü tecelli eder diğerlerinde de ise sadece bunun hadimi gelip yardım eder artık ne için okuma yapıyorsa fakat yinede ehli tarik olsun normal kişiler olsun bu isim kendi sıfatıyla tecelli eder kiminde az kiminde çok.. mesela kayyum ismi bunu çeken kainatta ki her şeyin ayakta rüyanı hakkıyla kendinde görür fakat bunun içinde çok mertebe alması lazımdır... Her esmanin evdede çekilmesi omun havası içindir örneğin kendi isminin ebcedine gorede çekebilir bu kendi ismine has olur elbette hepsinin günü saati vardır bu havas kitaplarında geçer bu nedenle fazla yazmıyoruz bu kitapları isteyen havaskitaplari adlı üyemizden temin edebilirler... vesselam

yaso

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Esma-ül hünal okunması çok güzeldir fakat bunun tecellisi kişinin fıtratına göre değişir ehl-i tariklere tecellisi o ismin manasi sırrı ve makamı tecelli eder mesela القابض el kabir (elkabiz) kaybeden bu isim ehli tariklerde bunun hükmü tecelli eder diğerlerinde de ise sadece bunun hadimi gelip yardım eder artık ne için okuma yapıyorsa fakat yinede ehli tarik olsun normal kişiler olsun bu isim kendi sıfatıyla tecelli eder kiminde az kiminde çok.. mesela kayyum ismi bunu çeken kainatta ki her şeyin ayakta rüyanı hakkıyla kendinde görür fakat bunun içinde çok mertebe alması lazımdır... Her esmanin evdede çekilmesi omun havası içindir örneğin kendi isminin ebcedine gorede çekebilir bu kendi ismine has olur elbette hepsinin günü saati vardır bu havas kitaplarında geçer bu nedenle fazla yazmıyoruz bu kitapları isteyen havaskitaplari adlı üyemizden temin edebilirler... vesselam
Hocam benim ve annemin adının toplam ebced değeri 1062, araştırdım en yakın 1060 El-Ganiy esmasına denk geliyor. Kendi ismimin ebced değeri 171, esmasıda El Kuddus 170'e denk geliyor. Bu iki esmayı ayrı ayrı hergün çekmeli miyim? Bir mürşid-i kamile bağlıyım İnşaAllah, tavsiyesiniz nedir? Ben kendim için bana uygun olan esmayı bulma çabasındayım, başka hangi esma'ları çekmemi önerirsiniz. Burcuma göre olan esmalarda var, onları da günlük vird etmek gerekir mi? Ya da ismimle ilgili bu yazdığım esmalar yeterli olur mu?Şimdiden Allah razı olsun...

Şenol hoca

Yönetici
Site Sahibi
Site Modaretorü
Danışman Hoca
T.C Onaylı
Normal Üye
O, o kadar kolay değil bunun için cifir ilmini bilmeniz lazım örneğin كهيعص حمعسق bu ayetlerden üçlü vefk oluştu yani bu vefk teki harfler cıktı şimdi buna göre sen harf kirman lazım yada harf yükseltmek lazım bu okadar basit degil elbette her zaman ki gibi benim tavsiyem mürşidi kamildir

yaso

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
O, o kadar kolay değil bunun için cifir ilmini bilmeniz lazım örneğin كهيعص حمعسق bu ayetlerden üçlü vefk oluştu yani bu vefk teki harfler cıktı şimdi buna göre sen harf kirman lazım yada harf yükseltmek lazım bu okadar basit degil elbette her zaman ki gibi benim tavsiyem mürşidi kamildir
Bu ilmi nasıl öğrenebiliriz hocam?

Tulpar

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Şu hafıza sorunları çok sinir bir şey,en basitinden biri seni tanıyıp senin onu tanımaman :(

leyla

Normal Üye
Yazılanlara ek olarak, hafıza için sabahları kahvaltınıza zerdeçalı da eklemenizi öneririm. Hafıza güçlendirici bitkiler arasında ilk sırada yer almaktadır.

KONUYU OKUYAN VEYA CEVAPLAYACAK OLANLARIN DİKKATİNE.!!!

Konu yada kaynaklarda mesaj yazma zorunluluğu yoktur.

Gereksiz,anlamsız mesajlar yazarak konuları kirletmemeye çalışalım.

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ Forumuzdan daha fazla faydalanmak için Lütfen ÜYE OLUN.

ÜYE OLMADAN FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPAMAZSINIZ.!

YENİ SİSTEMİMİZDE SMS ONAYI OLMAYAN ÜYELER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNAMAYACAKLAR

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.