Esmaların Ruhanileriyle Buluşmak İçin Sufizm Yolu

Satelcom

Forum Efsanesi
Site Onur Üyesi
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Her esmanın "huddam" denilen ruhanileri "vazifelileri vardır. Bunlar bir esmanın ebcetsel sayı değeri kadardırlar. Sözgelimi "Azim" esmasının ebcetsel sayı değeri 1020'dir. İşte bu esmaya vaziyet eden bin yirmi adet azametli ruhani vardır. Bin yirmi meleğin emrinde de bin yirmi ruhani ya da cinni vardır. Ruhanilerden, cinnilerden, meleklerden oluşan bu görevliler esmanın tecellisine uygun bir esinle zikredene yardımcı olurlar. Zikreden esmaya aşıksa ve bunu aşkla yapıyorsa özellikle ebcetsel sayı değerine dikkat ediyorsa esmanın ruhanileri gelmeye başlarlar. Gece boyunca onunla irtibata girmeye çalışırlar. Ruhuna vücuduna evine bakışına sesine sinerler. Bu Sufizm yoluna biat etmenin özel bir kazanımıdır. Biat etmeyenler için bu ledün nimetleri kapalıdır.

Sufizm yolu dışında kalanların huddamlarla görüştüklerini sanmaları sadece bir yanılgıdır. Onlar cinni şeytanların oyuncağı olurlar. Bütün medyumlar da öyledirler. Tarikat sahasına biat edenler Allah tarafından korunma altında olurlar. Elde ettikleri de o dairenin ledünni bereket sırları olur. Bütün esmalar Allah'ın rızası, amaçlar, vesile ve vasıta kılınmak için yapılmalıdır. Her şeyin başı ihlastır. Allah'a, bir esmada aşık olana bütün ruhaniler de aşık olur. O dilemese de Allah kendini anan kulunu dilediğine sevdirir. Esma bitikten sonra "Yüce Allahım bu esmanın ruhanilerini bana musahhar kıl ve işlerime yardımcı ver." diye dua edene Allah tehlikesiz bir şekilde ruhanileri yollar. Ona yardımcı olmak için akın akın gelirler. Bu ise dehşet bir lütuftur. Bir sufunin o sahayı merak etmemesi Allah'ın açtığı böyle bir kapıyı yok sayması sadece cehalettendir. İnsan sünnet ve kuran dairesinde kalıp Allah'ın verdiği her türlü nimetten yararlanmalıdır. Bunu yaparken de yalnızca Allah'a dayanmalı ona yönelmelidir. Allah ruhanilerle bir sufiyi buluşturmuşsa bu çok özel bir sır olarak kalmalıdır. Aksi halde sırrı söylemek kimi zaman o sırrı bir daha görmemeye neden olabilir. Bu da acı olarak yeterli olan bir şeydir.

Sufilerin çoğu ruhani daireye sırt döndükleri için elli atmış yıl sonra bile yerlerinde sayıp kalmışlardır. Allah'ın özel olarak her esmaya atadığı ruhaniler kimi cahil ve softa müritlerce iyi gözle görülmemektedir. Onlardan uzak kaldıkları için de yerlerinde sayıp durmaktadırlar. Öyleyse esmaların ruhanileriyle buluşmak onları yardımcı olarak istemek için dua etmeli Allah'a yakarmalıyız. O dünyanın nimetleriyle Allah bizi buluşturmuşsa bunu örtüp gizlemeli sinemizde ötelere götürebilmeliyiz... Kim ki hak bir tarikata intisap etmemiştir, hak bir mürşidin elinden biat almamıştır, onun esmaların ruhanileriyle buluşması yardımlaşması sadece bir zan ve hayaldir. O kapı kapalıdır. Esmaların ruhanileriyle buluştuğunu sananlar da cinni şeytanların maskarası, kuklası olan zavallılardır...
Ruhanilerle buluşmak için İmam Ali Hazretleri Celcelütiyesinde Allaha yakarır... Emrine ruhani ifritler vermesini diler...
Aynı dilek Nakşibendi tarikatının kurucusu İmam Bahaüddin Nakşibent hazretlerinin Evrad-ı Bahaiyye Azimetinde açıkça görülebilir. İmam Ahmet Buni,İmam Yafii, Seyyit Emir Sultan gibi binlerce evliya bu sırları içeren ledünni bilgiler aktarmışlardır. Yani ruhu ergin olana, bu yollar, Allah'tan esmanın ruhanilerini kendine musahhar edilip yardımcı verilmesini dilemek, ism-i azam sırlarındandır.

Lütfen forumdaki konulara yorumlar ve mesajlar yazarak forumda katılımcı ve aktif olunuz.

Meraklı

Normal Üye
Hocam Allah razı olsun. Bir Esma'yı sürekli çekiyor olmak insanın başına kötü şeyler getirebilir mi? Ben bir ara sürekli ya rafi diyerek dolaşıyordum sonrasında da başıma olmayacaklar işler geldi. Acaba ruhaniler kızdığı için olmuş olabilir mi yoksa kaderde vardı da mı yaşandı acaba?

Satelcom

Forum Efsanesi
Site Onur Üyesi
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Kaderinde olanı yaşamışsın.Ya Rafi zikkrine devam et.Bilhassa pazar günleri öğle namazından sonra 351 defa oku.

Saktar

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Kim ki hak bir tarikata intisap etmemiştir, hak bir mürşidin elinden biat almamıştır, onun esmaların ruhanileriyle buluşması yardımlaşması sadece bir zan ve hayaldir. O kapı kapalıdır. Esmaların ruhanileriyle buluştuğunu sananlar da cinni şeytanların maskarası, kuklası olan zavallılardır...

Hocam paylaştığınız bilgiler için çok teşekkürler. Hak bir tarikat yolunda, mürşidi kamile biat etmeden yapılan her türlü havas çalışması sakıncalı değil mi.

Saktar

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Hocam, fakir bu konulara yabancıyım. Rabbimin Lütfu Keremi ve şeyhimin himmetleri ile seyrü sülukumda bir evrenden geçmekteyim... Rabbim hayırlara vesile etsin.

Sizden ricam, Hüddam, Hadim, Ruhani, Rahmani ayrımları ve ne oldukları hakkında bilgi verebilirmisiniz.
Bu konulara birçok forumlarda, pek çok kereler cevap vermişsinizdir, lakin henüz ulaşamadım.
Teşekkür ederim.

Satelcom

Forum Efsanesi
Site Onur Üyesi
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Hocam, fakir bu konulara yabancıyım. Rabbimin Lütfu Keremi ve şeyhimin himmetleri ile seyrü sülukumda bir evrenden geçmekteyim... Rabbim hayırlara vesile etsin.

Sizden ricam, Hüddam, Hadim, Ruhani, Rahmani ayrımları ve ne oldukları hakkında bilgi verebilirmisiniz.
Bu konulara birçok forumlarda, pek çok kereler cevap vermişsinizdir, lakin henüz ulaşamadım.
Teşekkür ederim.
Kısmet olursa bu akşam İlmül Mercan konusunu açacağım.İnşaALLAH sorularının cevaplarını bulacaksın.

Saktar

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Hocam teşekkürler. İlmül Mercan konusunu açmanızı sabırla bekliyorum.

Yukarıda bahsi geçen konu ile ilgili de bir sorum olacaktı. Diyorsunuz ki “Zikreden esmaya aşıksa ve bunu aşk ile yapıyorsa,” aşk ile yaptığımızı hissettiğimiz birden fazla Esma var ise bunları Ebced değerlerine göre ayrı ayrı mı yapmak mı daha hayırlıdır, yada şevkle,zevkle yaptığımız 2’li 3’ lü esma grupları halinde yapabilirmiyiz.? Ve bu durumda Ebced hesabını nasıl yapmamız gerekir..?
Kişisel tecrübem olarak aşk ile yaptığım 3-4 esmanın sonuna mutlaka Yâ Allah ismini ilave etme ihtiyacı hissediyorum. Çünkü nihayetinde gayem esmalardan dahi geçip O’na varmak ve O’na yakınlaşmak.

Satelcom

Forum Efsanesi
Site Onur Üyesi
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Ki üç esmayı anda çekersen ebced değerlerini toplayıp o adette zikredersin.Mesela Ya Allah-Ya Rafi için 66+351 adetlerini toplayıp toplamı kadar 66+351=417 adet zikredersin.
Her 100 de bir Celle Celalühü dersin.
Bütün zikirlere Allah C.C zikriyle başlanır.
Eğer sırf ibadet için Allah C.C nün rızası için zikir yapıyorsan saatin ve sayının önemi yoktur.
Sadece tarikatlerde ders olarak verilen adede dikkat edersin.

Satelcom

Forum Efsanesi
Site Onur Üyesi
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Değerli üyelerimizin dikkatine:
Bu gece forumdaki konulara yazılan 500 den fazla mesajı sildim.Sırf laf olsun torba dolsun diye ''teşekkürler,''eyvallah'' ve ''Allah razı olsun'' mesajlarını silmekten yoruldum.
Allah rızası için konuları okuyup istifade etmeden kısacık ve ilgisiz mesajlar yazmayınız.Konuyu okuyup istifade ettikten sonra konuya katkı yapacak konuyla ilgili sorular-ilave bilgiler-tecrübelerinizi yazınız.Anlamadıklarınız olursa sorunuz.
Bundan böyle konulara yazılacak ''Teşekkürler-eyvallah-Allah razı olsun'' mesajları silinecek ve ısrarla bu şekilde mesaj yaazanlar yazanlar ise süresiz banlanacaktır.
Konuyla ilgili 3-5 cümle yazdıktan sonra teşekkür mesajını ilave edersiniz.
Ayrıca bütün üyelerimizden Chat bölümündeki sohbetlere katılmalarını rica ederim.
Birbirimizi kırmadan chatte sohbet edip kaynaşalım.

ÖNEMLİ NOT:Forum üyelerinin birbirlerine şahsi bilgilerini vermeleri-telefon-Facebook-adres-Watsapp ve e-mail bilgilerini vermeleri yasaktır.
Forum hocalarımızdan başka hiç kimseyle bilgilerinizi paylaşmayınız ve işlem yaptırtmaya kalkmayınız.
Uğrayacağını muhtemel mağduriyetlerden forumumuz mesul değildir.

Saktar

T.C Onaylı
SMS Onaylı
Normal Üye
Hocam ilmul mercan konusunu açtınız mı? Nasip olupta açtı iseniz ulaşamıyorum.

Satelcom

Forum Efsanesi
Site Onur Üyesi
Site Modaretorü
T.C Onaylı
SMS Onaylı
Hocam ilmul mercan konusunu açtınız mı? Nasip olupta açtı iseniz ulaşamıyorum.
Kısmet olursa bu gece açarım.

Allah rızası için konuları okuyup istifade etmeden kısacık ve ilgisiz mesajlar yazmayınız.Konuyu okuyup istifade ettikten sonra konuya katkı yapacak konuyla ilgili sorular-ilave bilgiler-tecrübelerinizi yazınız.Anlamadıklarınız olursa sorunuz.
Bundan böyle konulara yazılacak ''Teşekkürler-eyvallah-Allah razı olsun'' mesajları silinecek ve ısrarla bu şekilde mesaj yaazanlar yazanlar ise süresiz banlanacaktır.
Konuyla ilgili 3-5 cümle yazdıktan sonra teşekkür mesajını ilave edersiniz.
Ayrıca bütün üyelerimizden Chat bölümündeki sohbetlere katılmalarını rica ederim.

Bir Konuşma Başlat
Selam! Whatsapp'ta sohbet etmek için aşağıdaki danışmanlarımızdan birini tıklayın
Danışmanlarımız genellikle birkaç dakika içinde yanıt verir.